Tenisz, Roland Garros: Söderling és Monfils a negyeddöntőbe jutott

2011. május 31. 12:05

Az hazai közönség előtt szereplő Gael Monfils és a svéd Robin Söderling bejutott a nyolcaddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság hétfői játéknapján. Monfils a spanyol David Ferrert, míg Söderling francia Gilles Simont búcsúztatta. A hölgyeknél a végső sikerre is esélyes fehérorosz Viktorija Azarenka két sima szettben verte az orosz Jekatyerina Makarovát. A szintén orosz Marija Sarapova két szoros játszmában nyert a lengyel Agnieszka Radwanska ellen, míg a német Andrea Petkovic az ugyancsak orosz Marija Kirilenkót ejtette ki. Az Andy Murray (brit, 4.)-Viktor Troicki (szerb, 15.) összecsapás 4:6, 4:6, 6:3, 6:2-es állásnál a sötétedés miatt félbeszakadt.

Részletek

Milito nem távozik az Interből

2011. május 31. 12:25

Továbbra is az olasz kupát nyert FC Internazionalében képzeli el pályafutását Diego Milito, az együttes argentin válogatott labdarúgója. "Nem gondolkodom a távozáson, a szerződésemből még három év hátra van" - nyilatkozta a 31 éves támadó, aki Giampaolo Pazzini érkezésével kiszorult a kezdőcsapatból. Milito - aki 2009-ben a Genoától szerződött Milánóba - az előző szezonban a kék-feketék egyik legjobbja volt, s a Bayern München elleni Bajnokok Ligája-döntőben az ő két góljával diadalmaskodott az együttes.

Részletek

Két év múlva elkészülhet a debreceni stadion

2011. május 31. 12:45

Két év múlva elkészülhet Debrecenben az új Nagyerdei Stadion: kedden létrejött az a projektcég, amelyet az állami pénzből épülő létesítmény rekonstrukciójának megvalósítására hoztak létre. Az ünnepélyes aláíráson Kósa Lajos, Debrecen polgármestere, Horváth Gergely Domonkos, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgatója, Vígh László kormánybiztos, valamint Tauber Zoltán, a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. (BMSK) vezérigazgatója látta el kézjegyével a megállapodást.

Részletek

Tenisz, Roland Garros, nyolcaddöntő: Murray nagy csatában jutott tovább

2011. május 31. 16:38

A bokasérüléssel bajlódó Andy Murray nagy csatában, öt szettben nyert a szerb Viktor Troicki ellen a francia nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében. A találkozót már hétfőn elkezdték, ám akkor sötétedés miatt a negyedik játszmában félbeszakadt a küzdelem. Murray a legjobb nyolc között az argentin Juan Igancio Chelával találkozik. Eredmény, nyolcaddöntő: férfi egyes: Murray (brit, 4.)-Troicki (szerb, 15.) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5.

Részletek

Conte a Juventus új vezetőedzője

2011. május 31. 17:45

Antonio Conte lett kedden a Juventus labdarúgócsapatának új vezetőedzője. Andrea Agnelli klubelnök kedden a csapat honlapján jelezte, hogy Luigi Del Neri távozik, Conte pedig átveszi helyét a csapatnál, majd a klub délutáni közleményéből az is kiderült, hogy két évre, 2013. június 30-ig szól a 41 éves szakember megbízatása. "Sikeresek akarunk lenni újra, s Antonio Conte segít nekünk majd ebben. Az ő kinevezése az első lépés a hagyományainknak megfelelő eredményekhez visszavezető úton" - mondta Agnelli. A korábbi középpályás 1992-től 2004-es visszavonulásáig játszott a Juventusban, s összesen 15 trófeát gyűjtött be a csapattal.

Részletek

Tenisz, Roland Garros: Federer már elődöntős

2011. május 31. 20:05

Roger Federer három játszmában győzött a hazai közönségkedvenc Gael Monfils ellen kedden, így elődöntős a francia nyílt teniszbajnokságon. Federer, aki 2009-ben diadalmaskodott a Roland Garroson, két játszmát viszonylag simán nyert meg, a harmadikban Monfils összeszedte magát, és végül csak a rövidítésben kapott ki a volt világelsőtől, aki még nem vesztett szettet az idén Párizsban. A 16-szoros Grand Slam-győztes "Fedexpress" ellenfele a legjobb négy között a szerb Novak Djokovic lesz, aki ebben az esztendőben még minden meccsét megnyerte. Eredmény, negyeddöntő: Federer (svájci, 3.)-Monfils (francia, 9.) 6:4, 6:3, 7:6 (7-3).