Labdarúgás, Arany Kupa, 3. forduló: Jamaica hibátlanul zárt

2011. június 14. 09:20

A hétfői, utolsó fordulót követően a B csoportból Jamaica, Honduras és Guatemala labdarúgó-válogatottja jutott be a legjobb nyolc közé az Egyesült Államokban zajló Arany Kupán. A zárófordulóban a jamaicaiak a hondurasiakat győzték le 1-0-ra, így hibátlan mérleggel zártak a kvartett élén, míg a Guatemala könnyedén nyert a pont nélkül záró Grenada ellen. Eredmények, 3. forduló: B csoport: Guatemala-Grenada 4-0 (2-0) Jamaica-Honduras 1-0 (1-0). A csoport végeredménye: 1. (és negyeddöntős) Jamaica, 2. (és negyeddöntős) Honduras 4 (7-2), 3. (és negyeddöntős) Guatemala 4 (4-2), 4. Grenada 0. A négyesekből az első két-két csapat, illetve a két legjobb harmadik jut a negyeddöntőbe.

Részletek

Motorsport, Brit Nagydíj: Sebestyén a 24. időt érte el a második szabadedzésen

2011. június 10. 16:09

A 125 kcm-esek között szereplő Sebestyén Péter - akárcsak az első, délelőtti tréningen - a 24. időt érte el a pénteki második szabadedzésen is a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei hatodik futamán, a Brit Nagydíjon, Silverstone-ban. A viadal honlapja szerint a magyar pilótát ezúttal nem rangsorolták, ám ideje a 24. legjobb volt. A délutáni gyakorláson a francia Johann Zarco megismételte korábbi sikerét, de az esős pálya miatt ezúttal sokkal rosszabb köridővel.

Részletek

Kajak-kenu válogató: Kozák és Vajda duplázott

2011. június 10. 17:44

Női K-1 500 m-en Kozák Danuta, férfi C-1 1000 m-en pedig Vajda Attila nyerte pénteken a kajakosok és kenusok válogatójának második fordulóját Szegeden, s mivel az első körben is ők bizonyultak a legjobbnak, újabb sikerükkel bekerültek a jövő heti, belgrádi Európa-bajnokságon és az augusztusi, szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon induló magyar csapatba.

Részletek

F1, Kanadai Nagydíj: Vettel falnak ütközött, Rosberg volt a leggyorsabb

2011. június 10. 19:03

A címvédő és az idei pontversenyt is fölényesen vezető német Sebastian Vettel (Red Bull) szerencsésen megúszta falnak csapódását a Forma-1-es Kanadai Nagydíj pénteki első szabadedzésén, amelyen honfitársa, Nico Rosberg (Mercedes) volt a leggyorsabb. A 23 éves Vettel a kilencedik körében vesztette el uralmát az autója felett, és a montreali pálya legendás "bajnokok falának" ütközött. A kocsi alaposan összetört, a pilóta azonban sértetlenül szállt ki belőle, bár a gyakorlást - amely a baleset miatt hat percre félbeszakadt - nem folytathatta.

Részletek

Londoni tenisztorna: Nadal kiesett a negyeddöntőben

2011. június 11. 08:58

A világelső Rafael Nadal a negyeddöntőben búcsúzott a 700 ezer euró összdíjazású, londoni füvespályás férfi tenisztornán. A Roland Garroson múlt vasárnap hatodik diadalát aratott spanyol játékost a francia Jo-Wilfried Tsonga múlta felül pénteken három szettben. Nadal tavaly is a legjobb nyolc között esett ki a brit főváros viadalán. Eredmények: negyeddöntő: Tsonga (francia, 5.)-Nadal (spanyol, 1.) 6:7 (3-7), 6:4, 6:1, Roddick (amerikai, 3.)-Verdasco (spanyol, 7.) 6:2, 6:2.

Részletek

Forma-1, Kanadai Nagydíj: Alonso a 2. edzés legjobbja

2011. június 11. 09:03

A kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso (Ferrari) volt a leggyorsabb a Forma-1-es Kanadai Nagydíj pénteki második szabadedzésén. A címvédő és az idei pontversenyt is fölényesen vezető német Sebastian Vettel (Red Bull) - aki az első tréningen szerencsésen megúszta falnak csapódását - ezúttal a második, míg a brazil Felipe Massa (Ferrari) a harmadik lett.

Részletek

NHL: otthon nyert a Vancouver és 3-2-re vezet

2011. június 11. 09:16

A 45. percben szerzett góllal nyert 1-0-ra a Vancuver Canucks a vendég Boston Bruins ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének ötödik mérkőzésén, és így már csak egyetlen siker választja el története első Stanley Kupa-diadalától. Döntő, 5. mérkőzés: Vancouver Canucks-Boston Bruins 1-0 (0-0, 0-0, 1-0). G: Lapierre (45.). Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Vancouver javára.

Részletek

Kajak-kenu válogató: a kenu párosoknál újabb forduló következik

2011. június 11. 10:50

Férfi K-2 1000 m-en a Kökény Roland, Dombi Rudolf duó, C-2 1000 m-en a Sáfrán testvérek, női K-2 500 m-en pedig a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kettős nyerte szombaton a kajakosok és kenusok Eb- és vb-válogatójának második fordulóját Szegeden. A három szám közül egyedül a kenusoknál lesz szükség úgynevezett szétlövésre, pótválogatóra (az első körben győztes Széles Gábor, Nagy Péter egység ezúttal csak negyedik lett), Dombiék ugyanis második győzelmüket aratták, így immár biztos indulói a jövő hétvégi, belgrádi kontinensviadalnak és az augusztusi, szegedi MOL vb-nek.

Részletek

Sérülés miatt meghiúsulhat Gera klubváltása

2011. június 11. 11:23

Brit lapértesülés szerint meghiúsulhat Gera Zoltán visszatérése a West Bromwich Albionhoz, a magyar válogatott labdarúgó térdszalagjában ugyanis részleges szakadásra bukkantak egy friss vizsgálat során. A Daily Mail úgy véli: a diagnózis könnyen azt jelentheti, hogy a lejáró szerződésű 32 éves támadó marad a Fulhamnél, ahol azonban nem lenne olyan rossz helyzete, mint a legutóbbi időszakban, a napokban kinevezett új vezetőedző, a holland Martin Jol ugyanis kész helyet szorítani neki a csapatban.

Részletek

Brit Nagydíj: Sebestyén 28. a harmadik szabadedzésen

2011. június 11. 11:32

A 125 kcm-esek között szereplő Sebestyén Péter a 28. időt érte el a harmadik szabadedzésen, a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei hatodik futamán, a Brit Nagydíjon. A silverstone-i viadal honlapja szerint a szombat délelőtti gyakorláson a spanyol Nicolas Terol volt a leggyorsabb. Eredmények: 125 kcm: 3. szabadedzés: 1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 2:15.030 p 2. Maverick Vinales (spanyol, Aprilia) 2:15.636 3. Efren Vazquez (spanyol, Derbi) 2:16.021 ...28. Sebestyén Péter (KTM) 2:21.654.