Atlétikai csapat Eb: 6. lett a magyar csapat

2011. június 19. 19:53

Hatodik helyen végzett vasárnap a magyar válogatott az Izmirben rendezett I. osztályú atlétikai csapat Európa-bajnokságon. A magyar szövetség tájékoztatása szerint az együttes a két nap során összesen 265 pontot szerzett és ezzel a középmezőnyben végzett a 12 válogatott részvételével lebonyolított viadalon. Diszkoszvetésben Fazekas Róbert 62,31 m-es eredménnyel győzött, míg 800 m-en Kazi Tamás 1:50.76 perccel, kiváló taktikájának köszönhetően haladt át elsőként a célvonalon. 110 m gáton Kiss Dániel idei legjobbjával, 13.46 mp-cel a második helyen végzett. Az I. osztályból az első három helyezett jutott fel az élvonalnak számító Szuperligába és az utolsó két helyezett búcsúzott.

Részletek

Ökölvívó Eb: Bacskai kiesett

2011. június 19. 15:24

A 69 kg-osok között címvédő Bacskai Balázs vasárnap nagy meglepetésre vereséget szenvedett francia riválisától, így már a 16 között búcsúzott az ankarai ökölvívó Európa-bajnokságon, melyen hozzá hasonlóan az 52 kg-os Kalucza Norbert is kikapott. A pénteki első meccsén szép, meggyőző boksszal győztes Bacskai azzal Adriani Vastine-nal küzdött meg, akinek testvérét a tavalyi moszkvai döntőben leiskolázta, de nem csupán ezért várt mindenki győzelmet a Vasas versenyzőjétől.

Részletek

Női tenisz-világranglista: Arn Gréta 47., Szávay Ágnes 49.

2011. június 19. 17:34

Arn Gréta a 47., Szávay Ágnes pedig a 49. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. Jelenleg mindkét magyar játékos sérült, Arn várhatóan hamarosan visszatér, míg Szávay az idén valószínűleg már nem versenyez, így jelentősen visszacsúszik a rangsorban. A versenyeket szervező WTA honlapja szerint az első tízben nincs változás, továbbra is a dán Caroline Wozniacki áll az élen. Női világranglista (zárójelben a korábbi helyezés):  1. ( 1.) Caroline Wozniacki (dán) 9915 pont 2. ( 2.) Kim Clijsters (belga) 8215 3. ( 3.) Vera Zvonarjova (orosz) 7935 4. ( 4.) Li Na (Li Na, kínai) 6255 5. ( 5.) Viktorija Azarenka (fehérorosz) 5725 6. ( 6.) Marija Sarapova (orosz) 502.

Részletek

Sportlövő Vk, München: Csonka Zsófia olimpiai kvótát szerzett

2011. június 19. 14:40

Csonka Zsófia vasárnap női sportpisztolyban olimpiai kvótát szerzett a müncheni kvalifikációs sportlövő Világkupa-versenyen. A 27 éves magyar versenyző az ötödik helyen zárta a viadalt, ám az előtte végzők közül csak a bolgár Maria Grozdeva szerezhetett még kvótát, így Csonkáé lett a másik ötkarikás indulási jog, amelyet ebben a számban Münchenben kiosztottak. A sportlövők közül ezt megelőzően Sidi Péter biztosította helyét a jövő évi londoni olimpián, ő tavaly szintén Münchenben, a világbajnokságon harcolta ki a részvételt.

Részletek

Primera División: a Granada is feljutott

2011. június 19. 10:57

Harmadikként a Granada labdarúgócsapata harcolta ki a feljutást a Primera Divisiónba: az együttes a másodosztály rájátszásának szombati visszavágóján 1-1-es döntetlent játszott az Elche otthonában, így idegenben lőtt góljának köszönhetően nyerte meg a párharcot. A Granada legutóbb 35 évvel ezelőtt szerepelt az élvonalban, érdekesség, hogy hat évvel ezelőtt még a negyedosztályban játszott a gárda. A másodosztály bajnoka, a Real Betis, valamint a Rayo Vallecano már korábban biztosította helyét a Primera Divisiónban.

Részletek

Labdarúgás, Arany Kupa: Honduras és Mexikó bejutott az elődöntőbe

2011. június 19. 09:31

Honduras és címvédő Mexikó bejutott a legjobb négy közé az Egyesült Államokban zajló labdarúgó Arany Kupán. A negyeddöntőben előbbi Costa Ricát búcsúztatta büntetőket követően, utóbbi pedig a Manchester United fiatal támadója, Javier Hernandez csodálatos "sarkazós" góljával győzte le Guatemalát. Ez volt a csatár hatodik találata a tornán. Eredmények: Negyeddöntő: Honduras-Costa Rica 1-1 (0-0) - büntetőkkel: 4-2. Gól: Bengston (49.), illetve Marshall (56.). Mexikó-Guatemala 2-1 (0-1). Gól: De Nigris (48.), Hernandez (66.), illetve Ruiz (5.).

Részletek

Atlétikai csapat Eb: 7. helyen áll a magyar csapat

2011. június 18. 20:01

A hetedik helyen áll az első nap után a magyar válogatott az Izmirben zajló I. osztályú atlétikai csapat Európa-bajnokságon. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a csapat 136 pontot szerzett szombaton, így mindössze fél ponttal van lemaradva a hatodik hollandoktól, s 14,5 ponttal a harmadik, még éppen feljutó helyen álló norvégoktól. Az I. osztályból az utolsó két helyezett esik ki a 12 csapat közül. A 11. szlovének 39,5 ponttal vannak a magyarok mögött. Szombaton Pars Krisztián (80,14 m) kalapácsvetésben, Kürthy Lajos (19,02 m) pedig súlylökésben győzött, Deák Nagy Marcell férfi 400 méteren új junior országos csúccsal (46.01 mp) lett második, Koroknai Tibor pedig 400 gáton (51.28 mp) a 3. helyen ért célba.

Részletek

Akropolisz-rali: Ogier az élen, Turánék a 11. helyen állnak

2011. június 18. 19:45

Tizenkét gyorsasági után a francia Sébastien Ogier áll az élen a Görögországban zajló Akropolisz-ralin, a világbajnoki sorozat 7. futamán, melyen a Turán Frigyes, Zsiros Gábor kettős jelenleg a 11. A sorozatban hétszeres világbajnok, a pontversenyben jelenleg vezető francia Sébastien Loeb a második. Az SWRC kategóriában érdekelt Turán a viadal honlapja szerint 13 perccel van elmaradva Ogier-től. A közel 1220 km-es viadal vasárnap zárul.

Részletek

Sportlövő Világkupa, München: Sidi Péter ötödik légpuskában

2011. június 18. 15:34

A világ- és Európa-bajnok Sidi Péter az ötödik helyen végzett férfi légpuskában a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny szombati nyitónapján, melyen nem sikerült magyar versenyzőknek londoni indulási jogot szerezniük. A szám kétszeres Eb-győztese (2004, 2011) - a viadal honlapja szerint - három hibával, 597 körrel zárta a 60 lövéses alapversenyt, s ötödik helyen jutott fináléba. Ott 101,9 kört tett hozzá eredményéhez, amivel megtartotta pozícióját. Sidi már a tavalyi világbajnokságon megszerezte az ötkarikás szereplés lehetőségét, így az ő számára "csak" a minél jobb eredmény volt a tét, a nap többi magyar indulójának ugyanakkor a kvóta volt a legfőbb célja, ám egyikük sem járt sikerrel.