Egyhangú pontozással Klicsko győzött Haye ellen

2011. július 3. 09:16

Az ukrán Vlagyimir Klicsko legyőzte a brit David Haye-t a hamburgi Imtech-Arenában szombaton tartott mérkőzésen, így a Nemzetközi Bokszföderáció, a Boksz Világszervezet és Nemzetközi Bokszszervezet nehézsúlyú világbajnoki címe mellé megszerezte a Boksz Világszövetség (WBA) bajnoki címét is. A 12 menetes mérkőzés végén a három bíró egyhangú döntéssel (117-109, 118-108, 116-110) Klicskót találta jobbnak.

Részletek

Tour de France: Gilbert nyert, Contador máris komoly hátrányban

2011. július 2. 18:06

A belga Philippe Gilbert nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny első, szombati szakaszát, míg a címvédő spanyol Alberto Contador 10 km-re a céltól bukásba keveredett, így végül több mint egyperces hátrányt szedett össze. A Passage du Gois és Mont des Alouettes közötti 191,5 km-es etap sokáig nem hozott izgalmat, azonban alig 10 km-re a céltól egy bukás miatt kettészakadt a mezőny, s a végső sikerre esélyes kerekesek közül Contador mellett mások is komoly, 1:20 perces időhátrányba kerültek. Az élbolyban Gilbert 500 méterre a céltól váltott ritmust, és senki nem tudott vele tartani az emelkedős hajrában, így 3 másodperc előnnyel haladt át a célvonalon.

Részletek

Wimbledon: Petra Kvitova nyerte a női egyest

2011. július 2. 17:40

A cseh Petra Kvitova nyerte a női egyest az angol nyílt teniszbajnokságon, miután a szombati döntőben két játszmában győzött az orosz Marija Sarapova ellen Wimbledonban. A 21 esztendős Kvitova, aki tavaly elődöntős volt Londonban, pályafutása első Grand Slam-tornáján diadalmaskodott. Eredmény: női egyes, döntő: Petra Kvitova (cseh, 8.)-Marija Sarapova (orosz, 5.) 6:3, 6:4. A mérkőzés 1 óra 25 percig tartott.

Részletek

Női vízilabda Eb-selejtező: újabb győzelem a németek ellen

2011. július 2. 17:47

A sanghaji világbajnokságra készülő magyar női vízilabda-válogatott magabiztos, 16-12-es győzelmet aratott szombaton a vendég németek felett, s ezzel négy forduló után is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az Európa-bajnoki selejtező A csoportját. Áprilisban, Wuppertalban 16-13-ra nyert Merész András csapata, amelyben ezúttal Keszthelyi Rita volt a legeredményesebb öt góllal. A négytagú csoportból az első kettő jut tovább, a magyarok eddig mindhárom riválisukat, a németeket, a franciákat és a szlovákokat is könnyedén győzték le. Az Eb-t jövő januárban Hollandiában rendezik.

Részletek

Olasz Nagydíj: Sebestyén 32. az időmérőn

2011. július 2. 14:24

A 125 kcm-esek között szereplő Sebestyén Péter a 32. helyet szerezte meg a szombati időmérő edzésen a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei nyolcadik futamán, az Olasz Nagydíjon, Mugellóban. A viadal honlapja szerint a kvalifikációt a francia Johann Zarco nyerte meg, a második helyről a spanyol Luis Salom, a harmadikról pedig honfitársa, Sergio Gadea rajtolhat a vasárnapi futamon. Eredmények: 125 kcm: időmérő edzés: 1. Johann Zarco (francia, Derbi) 1:58.988 p 2. Luis Salom (spanyol, Aprilia) 2:00.620 3. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 2:00.903 ...32. Sebestyén Péter (KTM) 2:05.954. Korábban, a 3. szabadedzésen Sebestyén 34. lett.

Részletek

Torghelle Sándort Kazahsztánba csábítják

2011. július 2. 12:09

Német sajtóértesülések szerint a kazah Lokomotiv Asztana szeretné leigazolni Torghelle Sándort, a német másodosztályban érdekelt Fortuna Düsseldorf korábbi magyar válogatott labdarúgóját. Az express.de honlap szerint a 29 éves támadónak 400 ezer eurós éves fizetést biztosítana a kazah klub, szerződtetését pedig megkönnyítheti, hogy az együttes vezetőedzője az a Holger Fach, aki korábban az Augsburgnál már együtt dolgozott Torghellével. A csatár szerződése 2012-ig érvényes a düsseldorfiakkal, ám a vezetők már korábban jelezték, hogy elégedetlenek teljesítményével, így elengednék.

Részletek

Olasz Nagydíj: Sebestyén 34. a harmadik szabadedzésen

2011. július 2. 10:26

A 125 kcm-esek között szereplő Sebestyén Péter a 34., azaz az utolsó helyen végzett a szombati harmadik szabadedzésen a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei nyolcadik futamán, az Olasz Nagydíjon, Mugellóban. A viadal honlapja szerint a gyakorláson a spanyol Nicolas Terol volt a leggyorsabb, mögötte a francia Johann Zarco végzett a második, míg a spanyol Efren Vazquez a harmadik helyen. Eredmények: 125 kcm: 3. szabadedzés: 1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 1:58.274 perc, 2. Johann Zarco (francia, Derbi) 1:59.283, 3. Efren Vazquez (spanyol, Derbi) 1:59.963, ...34. Sebestyén Péter (KTM) 2:05.080.

Részletek

Wimbledon: a címvédő Nadal szetthátrányból fordítva nyert

2011. július 2. 09:02

A címvédő Rafael Nadal lesz Novak Djokovic ellenfele a férfi egyes vasárnapi fináléjában az angol nyílt teniszbajnokságon, Wimbledonban: az első helyen kiemelt spanyol játékos a pénteki második elődöntőben szetthátrányból fordítva múlta felül a hazaiak kedvencét, Andy Murrayt. Nadal 2008 és 2010 után harmadik sikerére készül a londoni füvespályás Grand Slam-tornán. A vasárnapi döntő szinte egyedülálló szereposztásban zajlik majd, ugyanis a mérkőzés napján még Nadal, hétfőtől viszont már biztosan ellenfele, Djokovic vezeti majd a világranglistát - függetlenül a meccs végeredményétől.

Részletek

Az Internazionale hivatalosan is felbontotta Leonardo szerződését

2011. július 1. 19:03

Hivatalosan is felbontotta szerződését a labdarúgócsapat eddigi vezetőedzőjével, Leonardóval az Internazionale. Az olasz klub pénteken, a honlapján közölte, hogy közös megegyezéssel váltak el útjaik a szakemberrel. A milánói egyesület már egy hete bejelentette, hogy a következő szezonra Gianpiero Gasperini készíti fel az együttest. A brazil Leonardo a hírek szerint a francia élvonalbeli Paris St. Germainnél folytatja pályafutását főigazgatóként.

Részletek

Olasz Nagydíj: Sebestyén 22. a második szabadedzésen

2011. július 1. 15:11

A 125 kcm-esek között szereplő Sebestyén Péter a 22. időt érte el a pénteki második szabadedzésen a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei nyolcadik futamán, az Olasz Nagydíjon, Mugellóban. A viadal honlapja szerint a gyakorláson a spanyol Sergio Gadea volt a leggyorsabb, mögötte a német Sandro Cortese végzett a második, míg a brit Danny Webb a harmadik helyen.