Szegedi sporthírek röviden

2012. május 21. 16:56

Sikerrel folytatta szereplését a labdarúgó NB III-ban a Tisza Volán. A szegedi együttese 3-2-re nyert Monoron, így megőrizte az ötödik helyét az Alföld-csoportban. További sporthíreink következnek röviden:

Részletek
Nemzetközi Szupermaraton

2012. május 20. 21:39

Arad, 2012. május 20. A 15. Nemzetközi Szupermaraton futói rajtolnak Aradon a Városháza elől. Az ország egyik legnagyobb hangsúlyú futóversenyét Békéscsaba és Arad városának közös rendezvényét, a Békéscsaba-Arad Szupermaratont tartják a hétvégén. A rajtot követően az aradi városháza elől indult a mintegy 700 résztvevő, majd a Turnu - Battonya - Mezőkovácsháza - Medgyesegyháza - Pusztaottlaka - Csabaszabadi - Békéscsaba útvonalat követően, 98 km megtétele után érkeznek a célba. MTI Fotó: Rosta Tibor

Részletek
Olimpiai indulást ér a Dombi-Kökény páros sikere

2012. május 20. 21:06

Várhatóan nem utazik a második válogatónak számító duisburgi világkupára a K-2 1000 méteren második helyet szerző Tóth Dávid, Kulifai Tamás összetételű duó. Így elég volt megnyernie a mai versenyt Dombi Rudolfnak és Kökény Rolandnak ahhoz, hogy ebben a számban rajthoz állhassanak Londonban.

Részletek
Szabó Gabriella megkönnyezte a párosdiadalt

2012. május 20. 13:01

Szabó Gabriella és Kozák Danuta párosa nyerte meg szombaton délután a K-2 500 méter 1. olimpiai válogatóját a szegedi Maty-éren. Az örömbe a nagy feszültség könnyei is vegyültek, hiszen Szabó Gabriella azért küzdött, hogy versenyben tartsa magát a londoni szereplésért folyó harcban. Ám nem csak ő, Janics Natasa is hihetetlen boldog volt, mert a pénteki egyesben elért ötödik helye után javított Kovács Katalinnal párosban.

Részletek
Nem sikerült a bravúr, ezüstérmes lett a Pick Szeged

2012. május 19. 14:44

A címvédő MKB Veszprém sikerével zárult az idei férfi kézilabda bajnokság. A finálé mindent eldöntő utolsó mérkőzésén Mocsai Lajos együttese 29-21-re nyert a Pick Szeged ellen a Veszprém Arénában. A bakonyi gárda sorozatban ötödik, összességében pedig a huszadik bajnoki címét szerezte.

Részletek

Kozák Danuta nyerte az első válogatót K-1 500 méteren

2012. május 18. 20:23

Kozák Danuta az első, az Egyesült Államokból hazatérő Fazekas Krisztina a második helyen zárt K-1 500 méteren a szegedi 1. olimpiai válogató viadalon, amely azt jelenti, ők utazhatnak a jövő heti duisburgi világkupára, amely a londoni egyes indulás jogáról dönt majd.