Villas-Boas a három évre írt alá a Chelsea-hez

2011. június 22. 13:20

A portugál Andre Villas-Boas lett a Chelsea labdarúgócsapatának új vezetőedzője a klub szerdai bejelentése szerint. A 33 éves tréner a korábbi sajtóértesüléseknek megfelelően hároméves szerződést írt alá a londoniakhoz, akiknél ő lesz a hetedik tréner, amióta Roman Abramovics orosz üzletember nyolc éve megvette az együttest. A szakember megszerzése elől kedden hárult el az utolsó akadály azzal, hogy Villas-Boas lemondott vezetőedzői posztjáról az FC Portónál, továbbá a portugál klub számára kifizetésre került a 15 millió eurós lelépési díja. Villas-Boas az elmúlt szezonban tarolt a Portóval, ugyanis a bajnoki cím, a kupagyőzelem és a portugál Szuperkupa mellett az Európa Ligában is diadalmaskodott csapatával.

Részletek

Sportlövő Vk, München: Sidi döntős összetettben

2011. június 22. 13:23

Sidi Péter döntőbe jutott a férfi kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számában a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny szerdai zárónapján, melyen a női légpisztolyosok lemaradtak a fináléról. Sidi, az összetett világbajnoki és Európa-bajnoki címvédője 1175 körrel zárta az alapversenyt, ezzel holtversenyben az ötödik helyen végzett, s került be a 14 órakor kezdődő fináléba. A női pisztolyosoknál a vasárnap olimpiai indulási jogot szerzett Csonka Zsófia volt a legjobb magyar, 382 körös alaperedménye azonban csak a 21. helyhez volt elég a nagyon magas színvonalú viadalon, melyen a legjobb nyolc közé kerüléshez 385 kör kellett. A másik két magyarnak gyenge napja volt, a juniorok között tavaly sportpisztolyban világbajnoki ezüstérmes Babicz Sára csak a 83. (373 kör), míg Nemes Adrienn a 115. helyen (365 kör) végzett.

Részletek

Hetényi távozik a Fehérvár hokicsapatától

2011. június 22. 13:31

Az elsőszámú kapus, Hetényi Zoltán távozik a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapatától, és még hárman biztosan követik őt, ugyanakkor az osztrák élvonalban (EBEL) is érdekelt magyar bajnokhoz érkezik egy kanadai center és három válogatott játékos. Id. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató szerdán sajtótájékoztatón jelentette be, hogy Hetényi jelenleg a finn Jokerit Helsinkinél van próbajátékon, ám kizárható, hogy visszatér Székesfehérvárra, így aztán Bálizs Bence mellé keresnek egy légiós hálóőrt, aki vélhetően Kanadából érkezik majd.

Részletek
700 ezer néző 2 nap alatt!

2011. június 22. 09:25

A televíziós csatornák nézettségét mérő AGB Nielsen adatai alapján 2 nap alatt közel 700 ezer ember tekintette meg a kajak-kenu Európa-bajnokság televíziós közvetítéseit. Ennyien látták élőben, ahogy a magyar válogatott 6 arany-, 3 ezüst-, és 2 bronzéremmel az éremtáblázat élén végzett.

Részletek

Tenisz, Wimbledon: Czink Melinda legyőzte a világranglista 10. helyezettjét

2011. június 21. 20:26

Czink Melinda két játszmában legyőzte a tizedik helyen kiemelt ausztrál Samantha Stosurt kedden a wimbledoni nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A világranglistán 262. magyar játékos 3:0-ra, majd 5:2-re elhúzott a Roland Garros tavalyi döntőse ellen, és remek ütésekkel 29 perc alatt övé lett az első szett. Czink a 64 között a fehérorosz Anasztaszja Jakimovával vagy a svéd Sofia Arvidssonnal találkozik, párosban pedig román Irina-Camelia Begu oldalán lép majd pályára. Eredmény: nők 1. forduló (a 64 közé jutásért): Czink Melinda-Samantha Stosur (ausztrál, 10.) 6:3, 6:4.

Részletek

Tenisz, Wimbledon, 1. forduló: nyert a címvédő Serena Williams

2011. június 21. 17:18

A címvédő Serena Williams sikerrel vette az első fordulót a wimbledoni nyílt teniszbajnokság keddi játéknapján. Az amerikai sztár tavalyi diadal után sérülésekkel és betegségekkel küszködött, egy hete tért vissza az eastbourne-i versenyen, ahol a nyolcaddöntőben búcsúzott. Eredmények: 1. forduló (a 64 közé jutásért): nők: S. Williams (amerikai, 7.)-Rezai (francia) 6:3, 3:6, 6:1 Pavljucsenkova (orosz, 14.)-Curenko (ukrán) 6:4, 7:6 (7-3) Martinez Sanchez (spanyol-Jankovic (szerb, 15.) 5:7, 6:4, 6:3 K. Bondarenko (ukrán)-Cornet (francia) 7:5, 6:2 Razzano (francia)-Mirza (indiai) 7:6 (7-4), 2:6, 6:3.

Részletek

Villas-Boas lehet a Chelsea új trénere

2011. június 20. 13:17

Portugál sajtóinformációk szerint Andre Villas-Boas, az FC Porto trénere lesz a Chelsea labdarúgócsapatának új vezetőedzője. A helyi média úgy tudja, hogy a szakember már közölte is távozásának tényét klubja vezetőivel, s a londoni egyesület 15 millió eurós "bánatpénzt" fizet a portugáloknak, azaz gyakorlatilag kivásárolja szerződéséből a trénert. A 33 éves Villas-Boas - Jose Mourinho korábbi segítője - első szezonjában megnyerte a bajnokságot, a kupát és a portugál Szuperkupát, valamint az Európa Ligát az FC Portóval.

Részletek

Ökölvívó Eb: Káté és Szellő a nyolc között

2011. június 20. 15:13

Káté Gyula és Szellő Imre is magabiztos teljesítménnyel győzött, így kategóriájukban mindketten bejutottak a legjobb nyolc közé az ankarai férfi ökölvívó Európa-bajnokság hétfői versenynapján. A 69 kg-os címvédő, Bacskai Balázs búcsúja után a magyar csapat első számú éremvárományosává előlépett Káté a német Thomas Vahrenholt ellen mutatkozott be ezen az Eb-n, s a várt győzelmet szállította is. Korábban az újonc Nagy Krisztián (56 kg) nem járt sikerrel, az olasz Yahin Vittorio Parrinello esélyt sem adott neki, s 20-9-re nyerte találkozójukat. A nyolcaddöntők hétfő esti programjában két magyar, Harcsa Zoltán (75 kg) és Bernáth István (+91 kg) érdekelt. Előbbi szereplése ugyanakkor sérült keze miatt még kérdéses.

Részletek

Európa Liga: a Ferencváros örmény ellenfelet kapott

2011. június 20. 13:22

A bajnoki ezüstérmes Paksi FC az andorrai UE Santa Colomával, míg a bronzérmes Ferencváros az örmény Ulisses együttesével találkozik a labdarúgó Európa Liga első selejtezőkörében - derült ki hétfőn, a nyoni sorsoláson. Az első összecsapásokra június 30-án, a visszavágókra július 7-én kerül sor. Az európai szövetség élő internetes közvetítése alapján a Paks hazai pályán kezd, míg a Ferencváros idegenben. A sorozat harmadik magyar résztvevője, a kupagyőztes Kecskeméti TE-ERECO a selejtező második fordulójában kapcsolódik be a küzdelembe.

Részletek

BL: a Sturm Graz vár a Videotonra

2011. június 20. 12:17

A Szabics Imrét foglalkoztató osztrák Sturm Graz együttesével találkozik a Videoton a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében - derült ki a hétfői, nyoni sorsoláson. Az első összecsapásra július 12/13-án Grazban, a visszavágóra július 19/20-án Székesfehérváron kerül sor. A pontos időpontok a helyszíni egyeztetések után dőlnek el.