• Ez már védekezés, Mikler fenomenális! Pick Szeged–Aalborg HB 31–28 (17–13)
Ziccer 2021. október 27. 20:45

Ez már védekezés, Mikler fenomenális! Pick Szeged–Aalborg HB 31–28 (17–13)

A Pick Szeged házigazdaként 31-28-ra legyőzte az előző idényben ezüstérmes dán Aalborg HB csapatát a Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.

Remek védekezéssel és Mikler Rolandnak köszönhetően jó kapusteljesítménnyel kezdte az európai szövetség által a hét meccsének választott találkozót a Pick Szeged, amely mindezt támadásban Borut Mackovsek jóvoltából rendre gólra tudta váltani, így a meccs negyedénél már 9–5-re vezetett.

Az Aalborg izlandi irányítója, Aron Pálmarsson több gólpasszt kiosztott, a lövéseinek többsége viszont pontatlan volt.

A magyar bajnokcsapat a folytatásban is rendkívül taktikusan kézilabdázott támadásban és védekezésben egyaránt, egy 3–0-s sorozattal már 17–12-re vezetett, a szünetben pedig négygólos előnyben volt, 17–13-nál.

A második félidő elején a Szeged piros lap miatt elveszítette osztrák balszélsőjét, Sebastian Frimmelt, aki egy hétméteresnél fejbe lőtte a dánok kapusát. Az Aalborg hármas gólsorozattal kezdett a szünet után, ám ezt Dean Bombac irányításával csakhamar viszonozták a mieink (21–17).

Mikler továbbra is remekelt, ám a vendégek nem törtek meg, ismét felzárkóztak egy gólra (25–24). Némileg visszaesett a Szeged teljesítménye mindkét kapu előtt, az Aalborg pedig négy perccel a vége előtt a kapusa lecserélésével létszámfölényes támadójátékra állt át. Ez utóbbi visszaütött, mert Mario Sostaric betalált az üres kapuba, ettől újra lendületbe jött a Szeged, és nagyszerű hajrával végül 31-28-ra győzött.

A mieinknél Bánhidi Bence, Imanol Garciandía és Borut Mackovsek öt-öt góllal zárt, a túloldalon Sebastian Barthold hétszer talált be. A mezőny legjobbjának választott Mikler Roland 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A mieink keretéből Matej Gaber és Luka Stepancic, a dánoktól Mikael Aggefors, Buster Juul és Sebastian Henneberg hiányzott az európai szövetség által a hét rangadójának választott mérkőzésen.

A két együttes hetedik egymás elleni BL-meccsén egy dán siker és két döntetlen mellett negyedszer nyert a Szeged.

három sikerrel, két döntetlennel és egy vereséggel álló Pick Szeged legközelebb november 18-án lép pályára a Bajnokok Ligája csoportkörében, amikor az északmacedón Vardar Szkopjét fogadja.

Nézze meg a mérkőzés utáni sajtótájékoztatót!

(Fotó: MTI/Rosta Tibor)