• Egyenlítés helyett egy utolsó perces sprint mindent eldöntött: Ferencváros–Real Betis 1–3 (1–1)
Ziccer 2021. szeptember 30. 23:27

Képriport
Egy egészen csodás labdarúgó-teljesítményt láttunk a Ferencvárostól, Uzuni labdaszerzése, és ahogy aztán betette, az rendben volt. A többi inkább csak elfogadható.

Ferencváros–Real Betis 1–3 (1–1)
Labdarúgó Európa Liga, G csoport, 2. játéknap. Budapest, Groupama Aréna, vezette: Roei Reinshreiber, asszisztensek: David Elia Biton, Sagi Mezamber (izraeliek).
Ferencváros: Dibusz – Botka (Zubkov, 82.), Blažič, Ćivić, Wingo, S. Mmaee, Vécsei, Zachariassen (Tocmac, 61.), Laïdouni (Lončar, 89.), Uzuni, R. Mmaee. Vezetőedző: Peter Stöger.
Real Betis: Rui Silva – Marc Bartra, Martín Montoya, Pezzella, Álex Moreno, Joaquín (Tello, 57.), Guardado, Akouokou (Rodríguez, 57.), Rodri (Rober, 81.), Fekir, Borja Iglesias (Willian José, 57.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini.
Gól: Uzuni (44.), illetve Fekir (17.), Wingo (75. – öngól), Tello (95.).
Sárga lap: Akouokou (41.), Martín Montoya (58.), Rodri (79.), Laïdouni (86.).

Gólok, ahogy az eredmenyek.com mondja, kis kiegészítéssel:

• 17. perc: Nabil Fekir (Betis) kap remek passzt a tizenhatoson belül és higgadtan a kapu jobb oldalába lő, 0–1. Tegyük hozzá, Rodri jobb oldali beadása után négy hazai zöld tévézett közelről.
Végignézték Fekir gólját a Fradi-védők. Kattintson fönti képünkre, nézze végig galériánkat! (fotók: MTI/Kovács Tamás)

• 44. perc: A harmatgyenge védekezésnek köszönhetően Myrto Uzuni (Ferencvárosi TC) került helyzetbe és nem is hibázott, kihasználta az adódó lehetőséget, 1–1. Az albán csatár odament, elvette a labdát, majd tizenhét méterről jobbal – a csapatnál maradva – „vinczeottós gólt” tekert Rui Silva kapujába.
  • 76. perc: Öngól! Kínos percek ezek Henry Wingo (Ferencvárosi TC) számára, akiről az ötösön belülről a gyenge fejest követően saját hálójába pattan a labda, 1–2. Valójában Wingónak fogalma nem volt arról, hogyan ért labdába, hova pattant róla a labda, sajnos Dibusz kapujába.
  • 95. perc: Cristian Tello (Betis) fejezte be remekül az akciót. Helyet csinált magának egy jól átvett passzt követően a kapu előterében és belőtte a labdát a jobb alsó sarokba, 1–3. A Betis ekkor már az égvilágon semmit nem akart csinálni, bedopbni sem a labdát. Végül csak behajították, Tello meg ha már nála volt, megindult a hazai kapu felé, mindenkit lefutott, és jobbal szépen tette a Fradi bal kapufájának a tövéhez.

Szünetben akár el is ragadtathatták magukat a szurkolók is, a Ferencváros játékosai is, mert megfordítható volt a mérkőzés, de egy szerencsétlen szögletnél „visszafordult”, Wingóról védhetetlenül pattant be a labda. A meccs végén meg kiderült, öt perc hosszabbítás már sok lehet a Fradikának.