• Csodálatos Szedeák-győzelem az Európa-kupa selejtezőjében: TFT Szkopje–Naturtex-SZTE-Szedeák 76–92 (22–24, 21–26, 12–18, 21–24)
Ziccer 2021. szeptember 28. 17:13

Képriport
Minden negyedet megnyerve egy pillanatig nem forgott veszélyben a szegediek győzelme. Jöhet a Bayreuth a következő körben! Már holnap késődélután.

TFT Szkopje–Naturtex-SZTE-Szedeák 76–92 (22–24, 21–26, 12–18, 21–24)
FIBA Európa-kupa, selejtező, Krasznojarszk, Szever Aréna, vezette: Petr Hrusa (cseh), Gvidas Gedvilas (litván), Lukasz Jankowski (lengyel).
TFT Szkopje: John 8/3, Kostoski 20/6, Maslinko 4, Horton 21/6, Smith 23. Csere: Tashovski, Broadway, Leonard, Nuri, Argirovski, Sapundijev. Vezetőedző: Boro Smilkovski.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 16/6, Keller, Kerpel-Fronius 9/3, Alston 22/6, Hunt 16/6. Csere: Cook 15, Bognár 9, Balogh, Szatmári 3/3, Mayer, Filipovic 2, Polányi. Vezetőedző: Srećko Sekulović.

Jellemzően nem ezzel szoktunk kezdeni, de ilyet még nem láttam: a Szkopje padjáról egyetlen pont sem jött, minden kosarat a kezdőötös dobott...

• És folytassuk a lényeggel: első nemzetközi kupameccsén nem várt magabiztossággal győzött a Szedeák. Mielőtt félreértené bárki: nem a srácokban nem bíztunk, a körülmények voltak egzotikusak: Krasznojarszkig, Dél-Oroszországig elutazni is bravúr, itt kellett meccselni.
  • És az átlagszurkoló nem tud sokat az észak-macedón Szuperligáról, annak erősségéről, arról, hogy mit ér ott egy alapszakasz hetedik hely a tizenkét csapatos bajnokságban. Itt végzett a TFT, hogy a rájátszásban aztán egyből kizúgjon.
Kattintson fönti képünkre, nézze meg galériánkat! (fotók: FIBA)

Egy ilyen csapat várt Kellerékre. Akik végig kézben tartották a meccset: az első negyed végére átvették a vezetést, és onnan aztán egy percig nem engedték el.

Kerpel-Fonius Balázs így értékelt a meccs után:

Holnap a Bayreuthot kell legyőzni magyar idő szerint déltől.

A mai meccset meg itt is megnézhetik, élőben nem nagyon lehetett látni a közvetítést.

gszl

* * *

Cimkék: kosárlabda Naturtex-SZTE-Szedeák Oroszország Európa-kupa FIBA selejtező Hirdetés