• Hat góllal ritkán lehet vízilabdában meccset nyerni, most sem sikerült: Spanyolország–Magyarország 8–6 (2–0, 3–2, 3–2, 0–2)
Ziccer 2021. augusztus 5. 14:11 Forrás: MTI

A magyar női vízilabda-válogatott 8–6-ra kikapott a spanyoloktól a tokiói olimpia csütörtöki elődöntőjében. Az orosz csapatot kell verni a bronzéremért.

Spanyolország–Magyarország 8–6 (2–0, 3–2, 3–2, 0–2)
Tacumi Vízilabdaközpont, elődöntő.
Spanyolország: Ramos – A. Llaquet 3, C. Llaquet, Ortiz 1, Pena, Aymerich, Arrones, Ruiz 2, Lopez, Godoy 1, Ariza 1, Bach.
Magyarország: Magyari – Szilágyi 3, Vályi 1, Szücs, Parkes, Keszthelyi 1, Garda, Gyöngyössy, Illés 1, Gurisatti, Rybanska, Leimeter.
Gól – ötméteresből: –, illetve 1/1
Gól – emberelőny: 6/1, illetve 11/2

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese csak a második negyedben szerezte meg az első gólját, végig hátrányban volt, az Európa-bajnok ellenfél többször is négy góllal vezetett, és biztosan győzött. A magyarok szombaton a bronzéremért szállnak vízbe, akárcsak az utóbbi három olimpián, amikor rendre a negyedik helyen végeztek – hátha most összejön a dobogó.

Kattintson fönti képünkre, nézze meg galériánkat! (fotók: MTI)

A spanyolok a címvédő amerikaiakkal találkoznak a fináléban.

* * *

Cimkék: magyar női vízilabda-válogatott olimpia Spanyolország Tokió Tokió 2020 tokiói olimpia vízilabda