• Felment 77 kilóba, hogy olimpiai arannyal legyen vége a karrierjének: Lőrincz Tamás első lett Tokióban kötöttfogásban – VIDEÓN AZ ARANYÉRMES BIRKÓZÁS
Ziccer 2021. augusztus 3. 14:07 Forrás: MTI

Képriport
Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett a k77 kilogrammos kategóriájában, miután a döntőben 2–1-re legyőzte a kirgiz Akzsol Mahmudovot.

A BHSE 34 éves versenyzője sikerével megkoronázta pályafutását, mert egy világ- és négy Európa-bajnoki cím után a pályafutásából hiányzó aranyérmet is begyűjtötte. Kilenc éve a londoni játékokon – még 66 kilósként – második lett.

Kattintson fönti képünkre, nézze meg galériánkat! (fotók: MTI)

Lőrincz Tamás sikerével nemcsak teljessé tette medálgyűjteményét, hanem a súlycsoport regnáló olimpiai, világ- és Európa-bajnokaként vonul vissza.

Nézze meg (újra), hogyan győzött Lőrincz Tamás!