• Megnyugtató előnnyel mehet Litvániába a Fradika továbbjutni: Ferencváros–Zalgiris Vilnius 2–0 (2–0)
Ziccer 2021. július 20. 22:05 Forrás: MTI

A Ferencváros házigazdaként 2–0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, a párharc keddi, első mérkőzésén.

Ferencváros–Zalgiris Vilnius 2–0 (2–0)
Groupama Aréna, 10 ezer 107 néző, vezette: Kruasvili (georgiai).
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic (Vécsei, 92.) – Haratyin, Somália – Nguen (Zachariassen, 69.), Uzuni, Zubkov (Mak, 69.) – R. Mmaee (Boli, 76.).
Zalgiris Vilnius: Gertmonas – Mikoliunas, Ljubisavljevic, Tatomirovic, Bopesu – Onazi (Kuklis, 84.), Gamakov (Kis, 59.), Verbickas – Kyeremeh (Karamarkov, 59.), Tadic (Sylvestr, 65.), Videmont.
Gól: Uzuni (25.), Nguen (39.)
Sárga lap: Gamakov (44.), Haratyin (45).

Az előző idényben csoportkörös magyar bajnokcsapat a 25. percben Myrto Uzuni góljával szerezte meg a vezetést, a végeredményt pedig a 39. percben Tokmac Nguen állította be. Az albán Uzuni akár a párharcot is eldönthette volna, de a 92. percben büntetőt rontott.

A visszavágót egy hét múlva rendezik. Amennyiben a zöld-fehérek továbbjutnak, akkor a harmadik fordulóban a cseh bajnok Slavia Prahával találkoznak, és biztossá válik, hogy a főtáblán szerepelnek majd az egyik nemzetközi kupában.