• Gareth-nek lassan mindent megbocsátanak az angolok: Ukrajna–Anglia 0–4 (0–1)
Ziccer 2021. július 3. 23:18 Forrás: MTI

Gareth-nek lassan mindent megbocsátanak az angolok: Ukrajna–Anglia 0–4 (0–1)

És kezdik elhinni azt is Southgate-nek odahaza, hogy nemcsak azért ül ott a kispadon, mert nem volt más, akinek jól állt az öltöny angol szövetségi kapitányként. Anglia még mindig nem kapott gólt az Eb-n, egy plusz egy meccsel tolhatja még ki ezt a fantasztikus sorozatot.

Ukrajna–Anglia 0–4 (0–1)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, negyeddöntő, Róma, 11 ezer 880 néző, vezette: Felix Brych, asszisztensek: Mark Borsch, Stefan Lupp (németek).
Ukrajna: Buscsan – Zabarnyi, Krivcov (Cigankov, 35.), Matvijenko – Karavajev, Szidorcsuk (Makarenko, 64.), Saparenko, Zincsenko, Mikolenko – Jarmolenko, Jaremcsuk. Szövetségi kapitány: Andrij Sevcsenko.
Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw (Trippier, 65.) – Phillips (Belligham, 65.), Rice (Henderson, 57.) – Sancho, Mount, Sterling (Rashford, 65.) – Kane (Calvert-Lewin, 73.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
Gól: Kane (4., 50.), Maguire (46.), Henderson (63.)

Az esélyesebb angol válogatott jószerivel az első végigvitt akciójából gólt szerzett.

A 4. percben Sterling ugratta ki a két ukrán védő között kilépő Kane-t, aki a kapujából kifutó Buscsant megelőzve elrúgta mellette a labdát, 0–1.

A korai vezetés birtokában bár többet birtokolta a labdát a szigetországi csapat, de nem volt kezdeményező, az ukránok pedig nem találtak fogást az angolok remekül záró védelmén, így a kapuk nem forogtak veszélyben. A játékrész derekától az angoloknak félgőzzel is volt néhány veszélyes akciójuk, az ellenfél csak a szünet előtti utolsó öt percben bátorodott fel valamelyest.

A második félidőben bő negyedóra alatt három fejesgóllal minden eldőlt, ha nem lett volna bármi egyértelmű ezen a negyeddöntőn a kezdő sípszótól kezdődően.

• 46. perc: Shaw ívelt középre bal oldali szabadrúgásból, Maguire a hosszú oldalon öt méterről a jobb sarokba fejelt, 0–2.

• 50. perc: Shaw futott el a bal oldalon, a beadását Kane hat méterről a kapus lábai között fejelte a hálóba, 0–3. Eddig csak Harryk szereztek gólt ezen az estén, egyikük hozhatta volna ezek után a kocsit is...
  • 63. perc: Mount jobb oldali szögletét követően Henderson a jobb alsó sarokba fejelt, ez volt az első gólja a válogatottban, 0–4.

Felix Byrch nagyon bölcsen egy percet nem hosszabbított, nehéz volt kibírni, hogy elteljen a hátralévő huszonhét perc.

Southgatet-ből tényleg szövetségi kapitány lett. Angliának meg győzelmre esélyes csapata van.