• Egyre biztosabb, meg akarják nyerni Eriksennek ezt az Eb-t: Csehország–Dánia 1–2 (0–2)
Ziccer 2021. július 3. 21:08

Az első félidőben megnyugtató előnyt szereztek a dánok, Schick gólja arra volt elég, hogy felzárkózzon Cristiano Ronaldo mellé, hogy együtt legyenek gólkirályok.

Csehország–Dánia 1–2 (0–2)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, negyeddöntő, Baku, Olimpiai Stadion, 16 ezer 306 néző, vezette: Björn Kuipers, asszisztensek: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (hollandok).
Csehország: Vaclík – Coufal, Čelůstka (Brabec, 65.), Kalas, Bořil – Holeš (Jankto, a szünetben), Souček – Masopust (Krmenčík, a szünetben), Barák, Ševčík (Darida, 80.) – Schick (Vydra, 79.). Szövetségi kapitány: Jaroslav Šilhavý.
Dánia: Schmeichel – Christensen (Andersen, 81.), Kjær, Vestergaard – Stryger Larsen (Wass, 70.), Højbjerg, Delaney (Jensen, 81.), Mæhle – Damsgaard (Nørgaard, 59.), Dolberg (Poulsen, 59.), Braithwaite. Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand.
Gól: Delaney (5.), Dolberg (42.), illetve Schick (49.).
Sárga lap: Krmencik (84.), Kalas (86.).

Az elmúlt két mérkőzésükön nyolc gólig jutó dánok egy szöglet után már az ötödik percben megszerezték a vezetést: Stryger Larsen középre íveléséből Delaney gyakorlatilag tizenegyest fejelt: kis túlzással talpról bólintotta a földre a labdát, ahonnan a kapuba pattant, Vaclík nem érhetett oda, 0–1.

A dánok ezután is támadásban maradtak, számos veszélyes helyzetet alakítottak ki. A csehek az első húsz perc letelte után kezdtek bátrabban támadni, pontrúgásokból és lövésekből is veszélyeztettek, de Schmeichelnek a szünetig mindössze egyszer kellett nagyot védenie.

Eközben a dán válogatott elsősorban a sikeres kontráiban bízott, egy ilyen végén pedig még a fordulás előtt ismét mattolták Vaclíkot: Mæhle kapott nagyszerű indítást a bal oldalon, gólpassza előtt Ricardo Quaresma szelleme lengte be a cseh térfelet, hiszen az Atalanta védője jobb külsővel adta a gólpasszt, Dolberg pedig egyből a kapuba lőtte a tökéletesen érkező beadást, 0–2.

A második játékrészt nagy lendülettel kezdték a csehek, Schmeichelnek az első percben kettőt kellett védenie, nem sokkal később azonban már ő is tehetetlen volt.

A 49. percben Coufal 30 méterről középre lőtt labdájába Schick tette bele a lábát, Schmeichel pedig nem tudta védeni a kapu jobb oldalába szálló pettyest, 1–2.

A gyors szépítő gól után újfent kiegyenlítetté vált az összecsapás, mindkét együttes előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de újabb gól már nem született.

* * *

Cimkék: Csehország Dánia Euro2020 foci labdarúgás labdarúgó Európa-bajnokság 2021