• Bizakodva, álmodozva, majd... Majd az elátkozott 84. percben... Németország–Magyarország 2–2 (0–1)
Ziccer 2021. június 23. 22:54

Képriport
Az, hogy a magyar válogatott így esett ki, és Németország csak így tudott továbbjutni, hát...

Németország–Magyarország 2–2 (0–1)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, F csoport, 3. játéknap. München, Allianz Arena. Vezette: Szergej Karaszjov, asszisztensek: Igor Gyemeskó, Makszim Gavrilin (oroszok).
Németország: Neuer – Rüdiger, Hummels, Ginter (Volland, 82.) – Gosens (Musiala, 82.), Kroos, Gündogan (Goretzka, 58.), Kimmich – Sané, Havertz (Werner, 67.) – Gnabry (Müller, 68.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
Magyarország: Gulácsi – Fiola (Nikolics, 89.), Szalai A., Orban, Botka, Nego – Kleinheisler (Lovrencsics, 89.), Nagy, Schäfer –, Sallai (Schön, 74.), Szalai Á. (Varga K., 82.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Gól: Havertz (66.), Goretzka (84.) illetve Szalai Á. (11.), Schäfer (67.).
Sárga lap: Botka (28.), Gündogan (30.), Sané (61.), Szalai Á. (64.), Fiola (66.).

A lényeggel kezdődött a mérkőzés: a magyar Himnusz alatt berohantak a pályára egy szivárványszínű zászlóval.

Nézze meg galériánkat! (fotók: MTI)

Hogy lehetne tényleg megverni a németeket?

Azt majdnem biztosnak tartotta mindenki, hogy egy korai magyar góllal biztosan nem. Sőt, két korai magyar góllal sem biztos. De akkor mikor rúgja jókor a válogatott a gólt? Na erre senki nem tudta a választ igazából. Az biztos, hogy horgászként fárasztani kell(ett volna) a németeket, de a németeket nem nagyon fáraszthatók úgy, ahogy mondjuk a pontyok.

De yes, horgászni, azért még lehetett! És a válogatott yes, horgászott:

ugyanis a 11. perc jó időpontnak tűnt a magyar gólhoz. Először jöttünk át érdemben a német térfélre a jobb oldalon. Szalai Ádám integetett egyet Sallainak, erre a Freiburg szélsője a Mainz centere fejére rakta a labdát, igaz, a csapatkapitánynak vetődnie kellett érte, lásd még, csukafejes, de megtette, Neuer is vetődött, de csak belepaskolt, a labda a bal alsóban pihent meg, 0–1.

A 21. percben Kimmich szögletét a keresztlécre fejelte Hummels, szépen kinéztük a kapuból, még ugyanebben a percben Ginter lövését hatástalanított Gulácsi.

A 38. percben egy szép magyar kontra végén Kleinheisler passzát Schäfer lőtte Neuer kapuja fölé. Az akció előtt jellemzően a magyar térfélen volt a labda, de majrézni egyszer sem kellett, miközben egyre csak ömlött és ömlött az eső.

A 39. percben Sallai lőtt, Neuer könnyedén védett.

A 43. percben Botka a német térfél jobb oldalán megsérült, a csúszós talajon aláfordult kicsit a bokája, percekig ápolták, sántikálva tért vissza. Kibírta.

És kibírta a csapat is az első félidőt. A szünet tuti, hogy a hajszárításról és törülközésről szólt.

A 66. percben egyenlített Németország, addig igazából semmi nem történt: egy jobb oldali német beadásnál Gulácsi elvéti a beívelést, Hummels fejesét Havertz segíti bentebb, 1–1.

A középkezdésből Schäfer gólt fejelt, Szalai Ádám adja a gólpasszt: Sané nem mertei bántani a dunaszerdahelyit, aki Neuer mellett a német kapu bal oldalába fejelte a labdát, 1–2.

A 84. percben bepréselte Németország a második egyenlítő gólját: a bal oldalon Musiala beadását Werner lőtte kapura, ezt még blokkolta a magyar védelem, Goretzka újabb lövését már képtelenség volt, 2–2.

A 90. percben rohamrendőrök sorfala vonult a magyar szektorok elé...

Münchenben a végén a német válogatott csalta a magyar csapat ellen a focit... Ezt senki nem gondolta volna, és ennél nagyobb dicséretet nem kaphat Marco Rossi csapata.