• A csoportkör végéig kellett várni az első komolyabb zakóra: Szlovákia–Spanyolország 0–5 (0–2)
Ziccer 2021. június 23. 20:56 Forrás: MTI

Spanyolország nyolcaddöntőbe jutott, miután Sevillában 5–0-ra kiütötte szerdán a búcsúzó Szlovákiát a csoportkör harmadik, utolsó fordulójában.

Szlovákia–Spanyolország 0–5 (0–2)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, E csoport, 3. játéknap. Sevilla, La Cartuja, 11 ezer 204 néző, vezette: Björn Kuipers, asszisztensek: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (hollandok).
Szlovákia: Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslin (Suslov, 69.), Kucka, Hromada (Lobotka, a szünetben), Mak (Weiss, 69.) – Hamšík (Bénes, 90.), Duda (Ďuriš , a szünetben). Szövetségi kapitány: Štefan Tarkovič
Spanyolország: Unai Simón – Azpilicueta (Oyarzabal, 77.), Garcia (Pau Torres, 71.), Laporte, Jordi Alba – Koke, Busquets (Thiago Alcántara, 71.), Pedri – Sarabia, Morata (Ferran Torres, 66.), Gerard Moreno (Traoré, 77.) Szövetségi kapitány: Luis Enrique.
Gólszerzők: Dúbravka (30. – öngól), Laporte (45+3.), Sarabia (56.), Ferran Torres (67.), Kucka (71. – öngól).
Sárga lap: Duda (12.), Busquets (39.), Jordi Alba (60.), Skriniar (94.).

Intenzívebben kezdtek a spanyolok, helyzeteket is kidolgoztak, de vezetést még büntetőből sem sikerült szerezniük, Morata tizenegyesét ugyanis a 12. percben hárította Dúbravka. A spanyolok előző meccsén, a lengyelek ellen Gerard Moreno vétett büntetőt. A mezőnyben továbbra is jól teljesítő, de kapu előtt határozatlan spanyolok segítségére a szlovák kapus sietett, aki előbb öngólt vétett, majd az első félidő hajrájában fölöslegesen mozdult ki a kapujából, ami újabb gólt eredményezett az ellenfélnek.

A 30. percben Sarabia csípett el egy rossz szlovák átadást, majd középről, 16 méterről lőtt, labdája a felső lécről perdült az égbe. A lehulló labdát Dúbravka kapu fölé akarta tessékelni, ehelyett suta mozdulattal a saját kapujába ütötte azt, 0–1.

A 45+3. percben spanyol akciónál nem tudtak felszabadítani a szlovákok, Dúbravka rosszul mozdult ki a kapujából, Gerard Moreno középre emelését pedig a jó ütemben emelkedő Laporte nagy ívben a bal felső sarokba fejelte, 0–2.

A szünetben kettőt cseréltek a szlovákok, de a játék képe nem változott, a spanyolok pedig növelték a különbséget. A folytatásban sorra jöttek a spanyol támadások, és ezúttal már a gólokkal sem maradt adós Luis Enrique lendületbe jött és felszabadult csapata a szétesett Szlovákiával szemben, s végül ötgólos különbségnél állt meg.

Az 56. percben Jordi Alba bal oldali centerezését Sarabia a védők között, a 11-es pont környékéről egyből a bal alsó sarokba lőtte, 0–3.

A 67. percben újabb formás spanyol támadás végén az egy perce pályán lévő cserejátékos, Ferran Torres pazar mozdulattal, sarokkal volt eredményes Sarabia passzából, 0–4.

A 71. percben egy spanyol szabadrúgás után röviden szabadítottak fel a szlovákok, a kapu elé visszakerült labdát Laporte lefejelte, Pau Torres közeli lövését pedig a gólvonal előtt álló Kucka már csak a saját kapujába tudta továbbítani, 0–5.

A spanyolok csoportmásodikként lépnek tovább – és hétfőn Koppenhágában majd Horvátországgal találkoznak a nyolcaddöntőben –, míg a szlovákok számára véget ért a torna.

* * *

Cimkék: Euro2020 foci labdarúgás labdarúgó Európa-bajnokság 2021 Spanyolország Szlovákia