Ziccer 2021. június 21. 23:27 Forrás: MTI

Csercseszov nyugodtan kólázhat: Oroszország–Dánia 1–4 (0–1)

Dánia váratlanul simán legyőzte az orosz csapatot, így második helyen végzett az Európa-bajnokság B csoportjában és bejutott a nyolcaddöntőbe.

Oroszország–Dánia 1–4 (0–1)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, B csoport, 3. játéknap. Koppenhága, Parken Stadion, 25 ezer néző, vezette: Clément Turpin, asszisztensek: Nicolas Danos, Cyril Gringore (franciák).
Oroszország: Szafonov – Gyivejev, Dzikija, Kudrjasov (Karabajev 67.) – Fernandes, Ozdojev (Zsemalegyinov 61.), Zobnyin, Kuzjajev (Muhin 67.) – Mirancsuk (Szoboljev 61.), Golovin – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Stanyiszláv Csercseszov.
Dánia: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard – Wass (Stryger Larsen 60.) Hojbjerg, Delaney (Jensen 86.), Maehle – Braithwaite (Cornelius 85.), Poulsen (Dolberg 60.), Damsgaard (Nörgaard 72.). Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand
Gól: Damsgaard (38.), Paulsen (59.), Christensen (79.), Maehle (82.), illetve Dzjuba (69. – 11-esből)
Sárga lap: Kudrjasov (28.), Delaney (57.), Gyivejev (75.).

A dánok gyorsan átvették a kezdeményezést a meccsen, az első pillanattól látszott, hogy nekik kell hajtani a győzelemért, míg az oroszoknak a döntetlen is jó eredmény. A skandináv fölény azonban sokáig csak labdabirtoklásban mutatkozott meg, helyzetig nem jutott el a csapat, az orosz gárda pedig nem egyszer remek és veszélyes kontratámadásokat vezetett.

A játékrész hajrájára fordulva aztán mégis a dán együttes szerzett vezetést, Mikkel Damsgaard gyönyörű lövésével a 38. percben. A 20 éves és 353 napos csatár ezzel minden idők legfiatalabb dán gólszerzője lett nagy tornán: az orosz kaputól 22 méterre, majd egy igazítás után gyönyörűen lőtt a bal felső sarokba, 0–1.

Az 59. percben kihúzták a dugót az oroszoknál: Kuzjajev rossz hazaadási kísérletével a 16-oson belül álló Poulsen elé „tálalt”, aki az üres kapuba lőtte a labdát, 0–2.

Tíz perccel később visszajöttek az életbe a hazaiak, hiszen Dzjubát borították fel a dánok ötösénél. A megítélt büntetőt a sértett nagy erővel középre, a léc alá rúgta, 1–2.

Ám három perc alatt eldöntötték a saját stadionjukban vendégként játszó dánok a továbbjutást:

• a 79. percben Szafonov két bravúros védését követően az orosz védők röviden szabadítottak fel, a lendületből érkező Christensen pedig 23 méterről nagy erővel a léc alá bombázott, 1–3.
  • a 82. percben egy gyors dán kontra végén Maehle 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1–4.

A szintén három ponttal zárt oroszok rosszabb gólarányuk miatt a dánok és az ugyancsak egy győzelemmel végző finnek mögött az utolsó helyen zártak és kiestek.

* * *

Cimkék: Dánia Euro2020 foci labdarúgás labdarúgó Európa-bajnokság 2021 Oroszország