• Pedig a VAR kiszúrta Lukaku 52-es cipőjének a belógását is, de ez sem segített: Finnország–Belgium 0–2 (0–0)
Ziccer 2021. június 21. 23:13 Forrás: MTI

Belgium százszázalékos teljesítménnyel jutott nyolcaddöntőbe a csoportkör harmadik, utolsó fordulójában is nyert, a B csoport szentpétervári mérkőzésén.

Finnország–Belgium 0–2 (0–0)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, B csoport, 3. játéknap. Szentpétervár, Kresztovszkij Stadion, 18 ezer 500 néző, vezette: Felix Brych, asszisztensek: Mark Borsch, Stefan Lupp (németek).
Finnország: Hradecky – Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy – Raitala, Lod (Forss, 91.), Sparv (Schüller, 59.), Kamara, Uronen (Alho, 70.) – Pohjanpalo (Kauko, 70.), Pukki (Jensen, 91.) Szövetségi kapitány: Markku Kanerva.
Belgium: Courtois – Vermaelen, Denayer, Boyata – Chadli, Witsel, De Bruyne (Vanaken, 91.), Trossard (Meunier, 75.), Hazard – Doku (Batshuayi, 76.), Lukaku (Benteke, 84.). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez.
Gól: Hradecky (74. – öngól), Lukaku (81.)

A várakozásoknak megfelelően a belgák játszottak támadófelfogásban, az első negyedóra után nyomasztóvá vált a fölényük, mindez azonban csak gólszerzési lehetőségeket eredményezett, mert a finnek rendkívül fegyelmezetten védekeztek, olykor pedig szerencséjük volt.

És ez a szerencse a második félidőben sem hagyta el őket, egy ideig: a 65. percben Kevin De Bruyne átadását Romelu Lukaku a tizenhatos vonalán átvette, majd megtolta a labdát, és tíz méterről, középről a hálóba lőtte, ám a videobírós visszajátszásra hivatkozva a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

Majd kilenc perc múlva a finn szerencse tovatűnt: a 74. percben az ötödik belga szöglet után Thomas Vermaelen két kapufás fejese, a labda Lukas Hradecky kezére, majd a gólvonal mögé pattant, 0–1.

Hét perc múlva, a 81.-ben De Bruyne most már tényleg gólpasszt adott Lukakunak, aki a tizenhatos közepén befordult, majd laposan a finn kapu bal oldalába lőtt, 0–2.

Magyar szempontból öröm, hogy Nikolai Alho, az MTK finn középpályása a hetvenedik percben pályára lépett.

* * *

Cimkék: Belgium Euro2020 Finnország foci labdarúgás labdarúgó Európa-bajnokság 2021