• Senkit nem érdekelt az eredmény, Pandev díszsorfalban vonult le cseréjénél: Észak-Macedónia– Hollandia 0–3 (0–1)
Ziccer 2021. június 21. 21:48 Forrás: MTI

A már biztos csoportelső Hollandia fölényes, 3–0-s győzelmet aratott az utolsó Észak-Macedónia ellen az Európa-bajnokság C csoportjának zárófordulójában, Amszterdamban.

Észak-Macedónia–Hollandia 0–3 (0–1)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, C csoport, 3. játéknap. Amszterdam, Johan Cruijff ArenA, 16 ezer néző, Allianz Arena. Vezette: István Kovács, asszisztensek: Vasile Florin Marinescu, Mihai Ovidiu Artene (románok).
Észak-Macedónia: Dimitrievski – Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski – Bardhi (Stojanovski 78.), Ademi (Nikolov 79.) – Trickovski (Churlinov 56.), Elmas, Trajkovski (Hasani 68.) – Pandev (Kostadinov 68.). Szövetségi kapitány: Igor Angelovski.
Hollandia: Stekelenburg – Dumfries (Berghuis, a szünetben), de Vrij (Timber, a szünetben), de Ligt, Blind, van Aanholt – Wijnaldum, Gravenberch, de Jong (Gakpo 79.) – Depay (Weghorst 66.), Malen (Promes 66.). Szövetségi kapitány: Frank de Boer.
Gól: Depay (25.), Wijnaldum (51., 58.)
Sárga lap: Ristovski (18.), Musliu (48.), Alioski (65.), Kostadinov (84.)

• A 24. percben Blind szerelt a holland 16-os előterénél, majd a megszerzett labdával a hazaiak gyors kontrát vezettek, aminek végén Malen gurított középre a második hullámban érkező Depay elé, aki a kapu jobb oldalába gurított. Blind szerelését vizsgálták, ám végül megadták a találatot, 0–1.
  • Az 51. percben macedón térfél közepén labdát szerzett a holland együttes, Berghuis azonnal a 16-os bal oldalán kiugró Depayhoz passzolt, aki az alapvonal elől középre gurított, az érkező Wijnaldum pedig a kapuba lőtt, 0–2.
  • Az 58. percben szép összjáték végén Depay lépett ki üresen a 16-oson belül, lövését azonban Dimitrievski bravúrral védte, a kipattanót viszont Wijnaldum a léc alá lőtte, 0–3.

A statisztikák miatt a föntiek fontosak, ám a meccs pillanata a 68. percben jött el: az egész stadion tapsban tört ki, társai pedig sorfalat álltak, amikor Goran Pandevet lecserélték. Az észak-macedónok legendájának a mostani volt az utolsó meccse a válogatottban, amelyben 122 találkozón 38 gólt szerzett, ezzel mindkét mutatóban rekorder.

Észak-Macedónia története első Eb-jét két szerzett góllal, de pont nélkül zárta.

* * *

Cimkék: Észak-Macedónia Euro2020 foci Hollandia labdarúgás labdarúgó Európa-bajnokság 2021