• Négy portugál és két német gól, mégis Kroosék nyertek: Portugália–Németország 2–4 (1–2)
Ziccer 2021. június 19. 20:13

Az első félidei öngólok nagyon kellettek a németeknek. A harmadik játéknap előtt az F csoportban mind a négy csapatnak van esélye a továbbjutásra.

Portugália–Németország 2–4 (1–2)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, F csoport, 2. játéknap. München, Allianz Arena. Vezette: Anthony Taylor, asszisztensek: Gary Beswick, Adam Nunn (angolok).
Portugália: Rui Patrício – Guerreiro, Pepe, Rúben Dias, Nélson Semedo – Danilo, William Carvalho (Rafa Silva, 58.) – Diogo Jota (André Silva, 83.), Bruno Fernandes (Moutinho, 64.), Bernardo Silva (Renato Sanches, a szünetben) – Ronaldo. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.
Németország: Neuer – Rüdiger, Hummels (Can, 63.), Ginter – Gosens (Halstenberg, 62.), Kroos, Gündogan (Süle, 73.), Kimmich – Müller, Havertz (Goretzka, 73.) – Gnabry (Sané, 87.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
Gól: Ronaldo (15.), Jota (67.), illetve Rúben Dias (35. – öngól), Guerreiro (39. – öngól), Havertz (51.), Gosens (60.).
Sárga lap: Havertz (66.), Ginter (77.).

• Pompás kontrával szereztek vezetést a portugálok: egy német szögletet hatástalanítottak könnyűszerrel, Ronaldo fejelte ki, majd az ellentámadásnál Diogo Jota megvárta, amíg Hummelsék lesznek olyan jó fejek és befutnak elé, hogy ne legyen les, ekkor kérte és kapta a labdát, amit könnyedén lemellelt, majd Ronaldo elé passzolt, aki hat méterről az üres kapuba helyezett, 1–0.

Érett, még inkább érett a ki-ki meccs a következő fordulóra a csoportban Magyarország és Németország között a harmadik helyért, gondolta ekkor az összes magyar drukker, joggal.

• Az érés húsz percig tartott: a 35. percben Rúben Dias megszerezte az első gólt Németországnak ezen az Eb-n, 1–1, egy öngóllal, Gosens lőtt középre, kapásból Kimmich átívelését, Havertz elől akart menteni a Manchester City játékosa.
  • Négy perc múlva már nem érett semmi: Guerreiro is öngólt vétett, Müller lőtt vissza jobb oldalról az ötösre egy labdát, szépen be is pattant a Dortmund hátvédjéről, 1–2.

• Megnyomta a második félidő elejét Németország: az 51. percben Gosens beadását Havertz könnyen passzolta az üres kapuba, 1–3, ő a legfiatalabb német gólszerző Európa-bajnokságon.
  • A második „alanyi jogú” német gól a korábban már két gólpasszt adó Gosensé volt: Kimmich beadásánál közelről fejelt a bal felső sarokba, Rui Patrício tehetetlen volt, 1–4.
  • Hét perccel később egy kicsit visszajöttek a meccsbe a portugálok, egy bal oldali szabadrúgást Ronaldo mentett meg a hosszú oldalon, a visszakanalazott labdát Diogo Jota közvetlen közelről lőtte be, 2–4.

Ennél több viszont nem volt a portugálokban, így a harmadik játéknap előtt még mind a négy csapat továbbjuthat.

* * *

Cimkék: Euro2020 foci labdarúgás labdarúgó Európa-bajnokság 2021 Németország Portugália