• Ezt az első félidőt nem lehet elvenni tőlünk: Magyarország–Franciaország 1–1 (1–0)
Ziccer 2021. június 19. 16:56

Képriport
Teljesen váratlanul szereztünk vezetést az első félidő ivószünet miatti hosszabbításában. És általában az ilyen váratlanságok nem szoktak tartósak lenni, most sem voltak azok.

Magyarország–Franciaország 1–1 (1–0)
EURO 2020, labdarúgó-Európa-bajnokság, F csoport, 2. játéknap. Budapest, Puskás Aréna. Vezette: Michael Oliver, asszisztensek: Stuart Burt, Simon Bennett (angolok).
Magyarország: Gulácsi – Szalai A., Orban, Botka – Nagy – Fiola, Schäfer (Cseri, 75.), Kleinheisler (Lovrencsics, 84.), Nego – Sallai, Szalai Á. (Nikolics, 26.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Franciaország: Lloris – Digne, Kimpembe, Varane, Pavard – Rabiot (Dembélé, 57., Lemar 87.), Kanté, Pogba (Tolisso, 76.) – Griezmann – Mbappé, Benzema (Giroud, 76.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
Gól: Fiola (47.), illetve Griezmann (66.).
Sárga lap: Pavard (10.), Botka (52.).

Lehet-e bízni abban, hogy Lloris formában lesz, és legalább egy majdnem a kapuja felé tartó lövést bevéd? Ez volt az egyik legfontosabb kérdés a meccs előtt.

Az megvan, hogy legutóbb tétmeccsen 1986-ban, Mexikóban, Leónban találkoztunk Franciaországgal? Akkor a harmadik csoportmeccset játszottuk velük, és hiába kézjelelte az egész magyar válogatott, hogy csak 1–0-ra verjenek meg minket, Stopyra, Tigana és Rocheteau góljaival 3–0 lett, kiestünk. Akkor is volt egy Sallai a csapatban, Sándor a ma is játszó Rolandnak a nagybátyja.

Ezek voltak a, mondjuk így, előzmények.

• A 14. percben Gulácsi Benzema húsz méteres fű alatti lövését védte, és rögtön védte Griezmann lesről visszatett labdáját is, pazar volt mindkettő. Három perccel később Mbappé viszont csak azért nem fejelt gólt, mert nem akart, Digne badását a bal kapufa mellé bólintotta.
  • A 25. percben a hőség miatt ivószünet szakította meg a félidőt, meg Szalai Ádám sérülése. A csapatkapitányt le is kellett cserélni. A frissel beállt Nikolicsot meg Mbappé azonnal kilőtte a sorfalból egy huszonöt méteres szabadrúgással. A Fehérvár támadója vissza tudott jönni.
  • A 31. percben Benzema nem akart gólt rúgni Gulácsinak: Mbappé tette vissza neki a tizenhatos közepére, szemben volt a magyar kapussal, senki nem zavarta, ezért a bal kapufa mellé lőtte. A lassításból lehetett látni, hogy fülön rúgta a labdát igyekezetében a Real Madrid csatára.

A 47. percben, de még az első félidőben teljesen váratlanul vezetést szerzett a magyar válogatott:

Fiola–Sallai–Fiola összjátékkal lódultunk meg a bal oldalon, a balhátvédünk betört a francia tizenhatosra Varane mellett, bemutatta a hosszút, majd tíz méterről elpasszolta a labdát Lloris mellett a rövidbe, a jobb alsóba, 1–0.

Kattintson fönti képünkre, nézze meg galériánkat! (fotók: MTI)

Benyomtak minket a félidő közepétől, majd a semmiből vezetést szerzett Fiola. Óriási volt. 527 perc után kapott gólt a francia válogatott.

A második félidőben egyetlen kérdésre kellett csak válaszolni: mennyire lesz tartós a magyar tizenhatos elé lerakott busz?

• Az 58. percben az első támadásunkkal Sallai egy örök klasszikust vett elő: jó lövés, bedobás. De ezt is vastapsolta a Puskás Aréna. Egy perccel később a nem sokkal korábban beállt Dembélé lőtte a bal oldali magyar kapufára Fiola mellett a labdát. Gulácsi biztosított.
  • A 65. percre eljutottunk oda, hogy Sallai olyan csodálatosan divingolhatott, ahogy csak a legnagyobbak szokták csinálni, és még ekkor is mi jöhettünk. Minden működött, eddig.

A 66. percben egy magyar szabadrúgás után rohantak le minket: Lloris indított, Nagy Ádám és Nego fölött is átpattant a labda, Mbappé beadta, Orbanról Griezmann elé pattant, aki nyolc méterről szétlőtte a magyar kapu bal oldalát, 1–1.

• A 74. percben Nego passzolt Sallaihoz, Nikolics egy embert elvitt előle, a Freiburg szélsője lőtt, de egy másik bevetődő francián lelassult a labda, Lloris könnyedén védte.
  • A 82. percben Gulácsi újra kivédte Mbappé szemét, Szalai Attila mellett egy kényszerítő után, lőtt, de a Lipcse kapusa sokadszor volt zseniális.

Az egy kicsit csúnya volt a meccs végén, hogy a 91. percben a teljesen jogos magyar időhúzásnál a teljesen jogosan a labdáért odafutó Giroud-t műanyag poharakkal, palackokkal dobálták az úgynevezett magyar szurkolók.

Megérdemeltük a döntetlent, Münchenben a továbbjutásért játszhatunk Németországgal. Kaiserslauternben barátságos meccsen legyőztük őket Torghelle Sándor góljaival. Bízzunk abban, újra sikerül Sándor nélkül is. Csak az összes gólt kell berúgni...

gszl

* * *

Cimkék: Euro2020 foci Franciaország labdarúgás labdarúgó Európa-bajnokság 2021 magyar labdarúgó-válogatott