• Állva tapsolta a stadion Eriksent a 10. perc után, de ez sem segített a dánokon: Dánia–Belgium 1–2 (1–0)
Ziccer 2021. június 17. 20:27

Belgium visszakapta a 10-esét, amit Dánia a múlt héten elveszített. Ez volt a legfontosabb különbség a két csapat között.

Dánia–Belgium 1–2 (1–0)
Labdarúgó Európa-bajnokság, B csoport, 2. forduló, Koppenhága, 23 ezer 395 néző. Vezette: Björn Kuipers (holland).
Belgium: Courtois – Jason Denayer, Alderweireld, Vertonghen, Meunier – Dendoncker (Witsel, 59.), Tielemans, T. Hazard (Vermaelen, 94.) – Carrasco (E. Hazard, 59.), Mertens (De Bruyne, a szünetben), Lukaku.
Dánia: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard (Skov Olsen, 84.), Maehle – Höjbjerg, Wass (Styger Larsen, 61.), Delaney (Jensen, 72.) – Poulsen (Nörgaard, 61.), Braithwaite, Damsgaard (Cornelius, 72.).
Gólszerzők: T. Hazard (55.), De Bruyne (70.), illetve Poulsen (2.).
Sárga lap: T. Hazard (94.), illetve Wass (59.), Damsgaard (69.), Jensen (82.).

A belga válogatott esélyeshez méltón 2–1-re nyert csütörtökön Dánia vendégeként Koppenhágában, a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság B csoportjának második fordulójában, ezzel biztosította helyét a nyolcaddöntőben. A belgáknál pályára lépett a korábban sérüléssel küzdő Kevin De Bruyne, aki góllal és gólpasszal döntötte el a meccset.

A találkozó előtt a pályán egy hatalmas mezt feszítettek ki Christian Eriksen nevével és 10-es számával. Az Internazionale játékmestere szombaton ugyanebben a stadionban kapott szívrohamot a finnek elleni összecsapás 43. percében, újra kellett éleszteni, azóta pedig egy közeli kórházban kezelik.

Eriksen hatalmas mezével tisztelegtek a játékos előtt (Fotó: talkSPORT)

A házigazdák nekiestek ellenfelüknek és 99 másodperc elteltével megszerezték a vezetést, ez volt az Eb-k történetének második leggyorsabb gólja. A 2. percben a belgák a saját 16-osuk előterében eladták a labdát, Höjbjerg tökéletesen ugratta ki Poulsent, aki 13 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

Ahogyan azt Romelu Lukaku, a belgák klasszis csatára bejelentette, a tizedik percben megállt a játék, és mindenki Eriksent éltette, a szurkolók pedig számos molinóval üzentek kedvencüknek. "Egész Dánia veled van Christian" - ezt írták a legnagyobb drapériára. Még a holland játékvezető, Björn Kuipers is tapsolt.

A dánok ezt követően sem álltak le, komoly nyomás alá helyzeték a világranglistát vezető világbajnoki bronzérmes belgákat, akik a félidő második részére jöttek ki a szorításból.

A belgáknál a szünetben a 100. válogatottságát ünneplő Dries Mertens helyére a Bajnokok Ligája-döntőjében megsérült, azóta lábadozó Kevin De Bruyne állt be. A Premier League legjobbjának az előző két szezonban megválasztott középpályás gyorsan letette a névjegyét az Eb-n egy mesteri gólpassz formájában, amivel egyenlített csapata.

Az 55. percben tökéletesen lejátszott belga akció végén De Bruyne az ötös sarkáról lövés helyett gyönyörűen középre passzolt, Hazardnak pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia (1–1).

A klasszis játékmester pályára lépése minőségbeli különbséget jelentett az akkor már amúgy is fölényben lévő belgák javára, ráadásul De Bruyne egy gyönyörű góllal a vezetést is megszerezte csapatának.

A 70. percben középen egy kényszerítőzés után a 16-os bal oldalánál érkező De Bruyne elé került a labda, ő pedig futtából kilőtte a jobb alsó sarkot (2–1).

De Bruyne beállása volt a momentum

A kiváló futballista rendkívül kulturáltan, szurkolói előtt, de csendben ünnepelt.

A hazaiak a hajrára újra felpörögtek, a 87. percben Braithwaite fejese a kapufán csattant és még a ráadásban is nyomott a gárda, de az eredmény nem változott. A dánok 22 próbálkozással fejezték be a találkozót.

(Fotók: UEFA EURO 2020)