• Libabőr, könnyek, három év után bajnok a Szeged: Telekom Veszprém–MOL-Pick Szeged: 36–37 (14–15)
Ziccer 2021. június 5. 19:21

Meg kellett tartani az első meccsen szerzett háromgólos előnyt Veszprémben. Sikerült, összesítésben 68-64-re, kettős győzelemmel bajnokok a mieink. Megvan a negyedik aranyérem!

Férfi kézilabda NB I döntő, visszavágó mérkőzés.
Telekom Veszprém–MOL-Pick Szeged 36–37 (14–15)
Veszprém, 4900 néző. Vezette: Kiss O., Bíró Á.
Telekom Veszprém: Corrales – Lékai 2, J. Omar 3, B. Blagotinsek 1, Ligetvári, Moraes 1, Manaszkov 7. Csere: Cupara (kapus), A. Nilsson 4, Markussen, Ligetvári, Gasper Marguc 4, Nenadics 4 (1), Mahé 9 (3), Maqueda 1. Edző: David Davis.
MOL-Pick Szeged: Mikler – Radivojevics 6 (3), Kaspárek 5, Bombac 4, Bánhidi 3, Bodó 1, J. Kallman 5. Csere: Alilovics (kapus), Canellas 4, Gaber, Sostarics 4, Bajus, M. Stranovsky 1, Ifj. Rosta M. 1, Mackovsek 1, Zsitnyikov 2. Edző: Juan Carlos Pastor.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–3. 7. p.: 4–3. 11. p.: 8–6. 18. p.: 8–12. 24. p.: 11–14. 29. p.: 13–14. 32. p.: 14–18. 40. p.: 21–22. 44. p.: 24–26. 46. p.: 27–28. 48. p.: 27–30. 54. p.: 31–34. 58. p.: 34–34.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.
Bajnok: MOL-Pick Szeged, kettős győzelemmel.

Bodó bombájával kezdődött a meccs, középről eresztette meg a szegedi bombázó, 0-1 az első percben, kiváló kezdés volt! Szabálytalan zárás miatt jöhettek a mieink. Végletekig kijátszott támadás végén Kaspárek engedte el a balost a védők hóna alatt, gól, 0-2. Yahia szépített, 1-2. Kasparek ezúttal nem tudta belőni a túloldalon. Nenadics bombáját viszont védte Mikler.

A 4. percben Bombac szerencsével lőtt gólt, a sáncról levágódó labda begurult a bal alsóba, 1-3. Eddig három átlövésgólt lőttünk, mindet középtájról. Szerencse a hazaiaknál is, összeszedett labdából lett 2-3. Bánhidi ziccerben, Corrales védett az 5. percben. Mikler is védett egy ziccert, de a kipattanót, belőtték a hazaiak, 3-3.

Újabb Bánhidi-ziccer, Corrales ezt is kivédte, Lékai ziccerből tudott gólt lőni, 4-3. Egyelőre nem tudtuk megfogni a veszprémieket, könnyen átjátszották a mieink védelmét. Hopp, egy szélsőgól, Radivojevics kapott remek labdát Bombactól, 4-4. Manaskov is a szélről szerezte meg a vezetést a címvédőnek, 5-4.

A 8. perc végén Kaspárek ütközött, lehetett volna belemenés is. Bodó nem talált be átlövésből, Lékai is hibázott, Bánhidi végre gólt lőtt gyors lerohanásból, 5-5, nem hagytuk magunkat. Mikler 8 perc alatt négyet védett!

Nenadics lőtt gólt, 6-5, de Radivojevic is elfutott, gól lett a vége, 6-6. Ha marad ez a tempó, akkor elég lehet a háromgólos vereség is. Moraes kapott szép labdát, belőtte, 7-6. Mackovsek védekezett Bánhidi helyett, így próbáltuk lassítani a Veszprémet.

Corrales védett hatalmas ziccert, Yahia szabálytalansággal együtt lőtte be, 8-6. Valahogy meg kellene állítani az egy-egyező hazaiakat, ez láthatóan nem ment ekkor. Kasparek szépített átlövésből, 8-7. Őrültekháza volt, 11 perc alatt 15 gól a meccsen, úgy, hogy több ziccert is fogtak a kapusok.

Källman futott el, belőtte a ziccert! 8-8! Ismét a szegedi csapatkapitány lépett meg, Marguč ment vele, de Källman be tudott fordulni, ezt is belőtte! 8-9, megint vezettünk a 12. perc elején!

Hetest kapott a Veszprém. Alilovics védte! Bombac betörésből nem talált be, Corrales fölétolta. Nenadicsot gyötörtük, sikerrel, szabaddobást kapott. Yahia lőtt hatalmas kapufát, négy perce nem lőttek gólt a hazaiak. A 15. percben Bodó Bánhidinek passzolt, aki befordult, gólt lőtt, gyönyörű kézilabda volt, 8-10. Nenadics kapott egy kegyelemfújást, különben jöhettünk volna. Megint próbálkozott, ezúttal átlövésből, de a labda a kapufáról Miklerhez pattant, mázlink volt. Időt kért a Veszprém, bajban voltak ekkor, ötperces gólcsöndet jegyezhettünk föl a hazaiaknál. Összesítésben 5-tel vezetett a Pick.

Markussent Gaber lehalászta a levegőből. Bombactól Bánhidinek ment a labda, lerohanás, gól, 8-11! Jó volt nézni. Nagyon nem ment a Veszprémnek. Gaber szerzett labdát, Radivojevics elfutott, belőtte, mi sem egyszerűbb, 8-12! Szétestek a hazaiak. Újabb eladott labda, de megúszták a hazaiak, akik gólt is lőttek, Maraskov a szélről ejtett be egy labdát, 9-12.

19. percben Ligetvári lerántotta az egy-egyező Bombacot, a veszprémi átlövő két percre lement. Emberelőnyben játszottunk. Bánhidi elől azonban elhalászták a labdát, Maqueda elfutott, szerencsével belőtte, 10-12. Feltámadóban volt ekkor a Veszprém. Corrales védett nagyot, Radivojevics nem tudta belőni a ziccert. Emberhátrányban lehozták a kapust a hazaiak, így hat a hat ellen támadtak a 21. perc elején. Sostarics jött Radivojevics helyett. Javult a mieink védekezése, már nem ficánkoltak annyira a veszprémiek, mint a meccs elején. Félelmetes volt a hangulat, a hazai szurkolók egy percre sem pihentek, zúgott az Építők, Építők!

Moraes viszont kapufára ejtette! Mackovsek lőtt jobb kézzel jobbátlövőből szép gólt. Kiváló figura volt, erre nem lehetett számítani, 10-13. Nilsson érkezett a pályára. Canellas védekezett belül, hetes a 23. perc végén. Mahé belőtte a hetest, 11-13. Kapus nélkül támadtunk, hét a hat elleni játékkal. Straňovsky lőtt finom, technikás gólt, 11-14. Kicsit lassult a meccs, ez jó volt nekünk ekkor.

A 25. perc elején Lékai eladott egy labdát, nyugodtan támadhattunk, Gaber kapott gyönyörű passzt beállóban, de fölé lőtte. Ez a sokadik kimaradó beállós ziccer volt. Mahé lőtt nagy kapufát, de szegedihez pattant a labda, jöhettünk. Bodó hibázott, maradt a 11-14. Mackovsek csodálatosan védekezett, Bodó átlövését védte Corrales, üres kapura viszont belőtték, 12-14. Juan Carlos Pastor időt kért.

Elvették a bírók a labdát. Mahé tört be, odanyúltak neki, a bírók videóztak. Mackovsek és Bándhidi volt a tettes, nem tűnt szándékosnak, Mahé bal könyökét azért odatette, őt sem kellett félteni. Bánhidi kapott piros lapot, ilyen nincs. Nenadics Alilovics kezével és kapufával lőtte be a hetest, 13-14.

A 30. perc elején Canellas lőtt szerencsés gólt Corrales hóna alatt, 13-15. Blagotinsek szépített, 14-15. Emberhátrányban fejeztük be a félidőt, időn túli szabaddobást harcolt ki Kaspárek. Corrales nagyot védett.

14-15 a félidőben, lehetett volna sokkal több gólunk is, ami viszont sokkal nagyobb baj volt, hogy elveszítettük Bánhidi Bencét. Hiába 4 gól összesítésben az előny, nagyon nehéz utolsó 30 perc várt ránk.

Időntúli szabaddobást lőtt a Pick a félidő végén (Fotó: Szeged Televízió)

A második játékrész elején Gaber futott el emberhátrányban, belőtte a ziccert, 14-16! Mikler védett, remekül indult a félidő Bánhidi nélkül. Újabb gól, 14-17, újabb labdaszerzés, Källman, 14-18, írni alig bírjuk. 3-0-ás rohanás a mieinknél, 7-tel vezettünk összesítésben! Nilsson hűtötte a kedélyeket, 15-18, mi már a pezsgőt hűtöttük volna. Canellas páros lábról ugrott föl, belőtte, nem tudtak hibázni a szegediek a második félidő elején, 15-19.

Nenadics-góllal indult a 34. perc, 16-19. Canellas úgy lőtt gólt, hogy a veszprémi kapus hátáról ment be a labda, 16-20. Nilsson válaszolt, 17-20. Sostarics fenomenális gólt szerzett szélről, váratlanul, 17-21. Nilsson emberrel a nyakán is betalált, 18-21. Marguč lőtt gólt, 19-21. Bombacot lökték, szabaddobást fújtak a bírók. Zsitnyikov lövését védte Cupara. Nenadicsot tüntettük el, szabaddobás lett ez is. Zúgott az Építők, Építők!

A 38. percben Mahé hozta vissza a Veszprémet egy gólra, 20-21. Kapust cseréltünk, Mikler helyett Alilovics a pályán, és lejött Canellas is pihenni. Kaspárek lőtt gyönyörű cundergólt, 20-22. Marguč válaszolt, 21-22. Ő tartja a lelket a Veszprémben, no, meg Nilsson. Bombac lőtt ziccergólt, 21-23. Nilsson térdelt oda neki, piros járt volna neki, de megúszta kétperces kiállítással. Sportszerűtlen, sérülésveszélyes, szándékos szabálytalanság volt, érthetetlen. Marguč megint szépített, 22-23.

Rosta harcolt ki hetest, amint a pályára lépett a 41. perc végén. Radivojevics belőtte, 22-24. Nenadics lőtt nagy átlövésgólt, 23-24. Rostát most nem tudták elnyomni, gólt lőtt, 23-25. Mahé válaszolt szép góllal, el kell ismerni, 24-25. Alilovics egyelőre nem tudta megzavarni a veszprémieket. Bombac belőtte, 24-26. Nenadics fejbelőtte Alilovicsot, jöhettünk, de Cupara védett. Mahé viszont belőtte, 25-26.

Bombac is betalált, 25-27 a 15. percben. Negyedóra volt hátra. Mahé megint betalált, nem tudtuk ekkor megfogni, nagyon jól játszott, 26-27. Bombacot emberfogással követték, 5+1-es védekezés volt a hazaiaknál, de gólt lőttünk, 26-28. Nilsson válaszolt könnyű góllal, 27-28. Gyenge volt a mieink védekezése.

Sostaric megint a szélről és megint nagyon szépen, nehéz helyzetből talált be! 27-29, megvolt a 29 gól! Mikler védett hatalmasat. A 48. percben Sostarics újabb szép gólt lőtt, befutott a szélről a beálló helyére, nem követték, 27-30. Doktor Mikler védi Nenadics lövését, ez neki a kilencedik, 33 százalékos mutatóval. Innentől lassítani kellett a játékot, egyértelmű.

Rosta harcolt ki hetest Moraesről. Rosta remekül szállt a meccsbe. Radivojevics belőtte a büntetőt, 27-31, megint hét gól volt közte. Maraskov talált be, 28-31 (6 volt az előny összesítésben). Zsitnyikov lőtt gólt, 28-32 (7), Mahé is betalált, 29-32 (6). Emberhátrányban játszottunk ekkor, Källmant kiállították, üres kapus játék ment, hat-hat ellen.

Kaspárek lőtte be, 29-33 (7), de Maraskov is, 30-33 (6). Juan Carlos Pastor szakította meg az őrületet egy időkéréssel. Nem igazán ment a védekezés a csapatoknak, de nem bántunk. Maraskov szépített, 31-33 (5). Corrales védte Canellas ziccerét. Hibáztak a hazaiak, jöhettünk 53 perc 30-nál. Bombacot lökték, szabaddobást fújtak a bírók. Hetest kaptunk, Bombacot eltüntették. Kétségbeesés kezdett látszani a veszprémieken. Radivojevics belőtte, 31-34 (6)! David Davis időt kért, utolsó esély volt ez a hazaiaknak, 7 góllal kell többet lőniük a bajnoki címhez ekkor a Picknél.

Lékai harcolt ki hetest, Mahé belőtte, 32-34 (5). A 26. percben elvették a labdát a bírók passzív játék miatt a Picktől, Canellas viszont labdát szerzett! 4 perc volt hátra, öttel vezettünk összesítésben. Yahia lőtt gólt, 33-34 (4). Corrales védett egy lövést, az ellentámadásból hetest kaptak a hazaiak. Mahé belőtte, 34-34 (3). Régen volt egyenlő az állás, 8-8-nál. Pastor mester időt kért.

Kaspárek gólt lőtt, 34-35 (4), a túloldalon belemenést fújtak. Másfél perccel a vége előtt Maraskov is betalált, de már tudtuk, hogy meglesz, 35-35 (3). Egy perc volt hátra, Källman gólt lőtt, 35-36 (4). Lékai még egyenlített, 36-36 (3), de Källman újabb találatával 36-37, vége, bajnok a MOL-Pick Szeged!

2018 után újra bajnok a Pick! Jonas Källman aranyéremmel búcsúzik!

A csapatnak Botka László polgármester is gratulált a Facebookon

Korábban írtuk

Az első meccsen a mieink nyertek 3 góllal.

A Nemzeti Sport kiszámolta, hogy a MOL-Pick Szeged a bajnok ha nyer, ha döntetlen lesz, ha legfeljebb két góllal kap ki, ha három góllal kap ki, de legalább 29 gólt szerez a visszavágón. A Veszprém a bajnok ha négy vagy annál több góllal nyer, ha három góllal nyer, de legfeljebb 27 gólt kap a visszavágón. Ha összesítésben ugyanannyi gólt érnek el a csapatok, és az idegenben dobott gólok száma is megegyezik, a visszavágó végén hétméterespárbaj dönt a bajnoki címről.

A találkozó előtt Juan Carlos Pastor azt mondta, jó meccset játszottunk, a legjobb meccsünket játszottunk, de 3 gólt nagyon gyorsan le lehet dolgozni, ezért nagyon oda kell figyelni a Veszprém ellen.

David Davis arról beszélt, hogy telt ház előtt, hazai pályán játszva jók az esélyeik. Nagy csatára számít. A hiányzók miatt nehéz feladat a mérkőzés, de bizakodó, meg akarják nyerni a meccset.

(Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás)