• Nyert a Chelsea, ezzel Lőw Zsolt is BL-győztes, a Manchester City csak árnyéka volt önmagának: Chelsea–Manchester City 1–0 (1–0)
Ziccer 2021. május 29. 23:09

Kai Havertz élete első BL-góljával története második BL-győzelmét szerezte meg a londoni klub.

A Chelsea 1–0-ra győzött a Manchester City ellen szombaton a labdarúgó Bajnokok Ligája portói döntőjében, így másodszor nyerte meg a legrangosabb európai kupasorozatot. A londoniak sikerével Lőw Zsolt is BL-győztesnek vallhatja magát másodedzőként. A Chelsea győztes találatát a német Kai Havertz szerezte egy szép és gyors kontra végén a 42. percben. A londoniak 2012 után nyerték meg ismét a Bajnokok Ligáját.

Bajnokok Ligája, döntő:
Chelsea–Manchester City 1–0 (1–0)
Porto, 16 ezer 500 néző. Vezette: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Thiago Silva (Christensen, 39.), Rüdiger – R. James, Jorginho, Kanté, Chilwell – Mount (Kovacic, 80.), Havertz – Werner (Pulisic, 66.)
Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Zincsenko – Bernardo Silva (Fernandinho, 64.), Gündogan, Foden – Mahrez, De Bruyne (Gabriel Jesus, 60.), Sterling (Agüero, 77.)
gólszerző: Havertz (42.)
sárga lap: Rüdiger (56.), Gabriel Jesus (88.), illetve Gündogan (34.)

A két csapat kifejezetten jól ismeri egymást, az idényben már negyedszer találkoztak, ennek megfelelően nem is óvatoskodtak az elején. Az első lehetőség egy hosszú indítás után a Manchester City előtt adódott Sterling révén, a gólhoz viszont a Chelsea állt közelebb, mivel az első negyedórában Timo Werner háromszor is ígéretes helyzetből próbálkozhatott, de először nem találta el a labdát, másodjára Ederson védett, harmadjára pedig az oldalhálóba lőtt. A játék ezt követően is kifejezetten lüktető maradt, azonban helyzet már kevesebb volt, inkább csak ígéretes akciókat láttunk, a befejezésig viszont nem jutottak el a csapatok. A Chelsea-t komoly veszteség érte Thiago Silva sérülésével, ennek ellenére vezetéssel mehettek a londoniak a szünetre, miután egy nagyszerűen végigvitt gyors kontra végén Havertz megszerezte élete első BL-gólját. Mount saját térfeléről ugratta ki Havertzet, aki eltolta a labdát Ederson mellett, majd az üres kapuba gurított (1–0).

A folytatásban a hátrányban lévő Manchester City irányította a játékot, de ez csak labdabirtoklási fölényben nyilvánult meg, helyzetekben nem, a Chelsea szervezetten focizott, így minden támadást hatástalanítani tudott. Ráadásul a City is elvesztette sérülés miatt az egyik kulcsjátékosát, a játékot szervező Kevin De Bruynét.

Ezt követően a Chelsea már nem erőltette a támadásokat, inkább a labdát próbálta többet birtokolni. Az utolsó húsz percre fokozódott a nyomás a londoniak kapuján, ugyanakkor egy gyors ellentámadás végén a csereként beállt Pulisic eldönthette volna a döntőt. A hajrában is hiába szorította be a Chelsea-t a Manchester City, egyszerűen nem talált rést az ellenfél védelmén. A londoniak ráadásul, amikor labdát szereztek, viszonylag hosszú ideig eldugták azt, vagy szabálytalanságot kényszerítettek ki, így pörgetve az órát. Az utolsó pillanatban Mahrez csak centiket tévedett, így a végig taktikusan és szervezetten focizó Chelsea megérdemelten győzött.

* * *

Cimkék: Bajnokok Ligája Chelsea döntő férfi labdarúgás foci labdarúgás Porto Portugália UEFA Pep Guardiola London Lőw Zsolt Manchester City Thomas Tuchel Manchester