• Az előny újra a Falcónál: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 98-74 (26-22, 25-16, 28-17, 19-19)
Ziccer 2021. május 7. 20:15

A három győzelemig tart az elődöntő. Jelenleg a Falco 2-1-re vezet, mivel Szombathelyen pénteken újra nyerni tudott. Jön a negyedik meccs hétfőn Szegeden, ahol újra egyenlíthet a Szedeák.

Az első mérkőzésen 25 pontos győzelmet aratott a Falco Szombathelyen. A visszavágón, egy izgalmas mérkőzésen, tomboló nézők előtt egyenlített a Szedeák. A harmadik mérkőzésre ismét Szombathelyen került sor.

Jól kezdte a meccset a Szedeák, azonban a Falco a negyed végét nagyon megnyomta, így náluk volt az előny az első 15 perc után. Sokkal pontosabban játszottak a hazaiak, támadásban és védekezésben is sokkal jobbak voltak. A nagyszünetben már 13 ponttal vezetett a Falco, ráadásul a szegedi meccsen kiválóan játszó Brown megkapta a harmadik hibáját is.

Hiába zárkózott fel a harmadik negyed elején a Szedeák, a Falcónak mindig volt válasza és már 20 ponttal is vezettek. Így az utolsó negyedre már nem igazán maradt izgalom, a Falco egy kicsit visszavett, azonban a Szeged nem tudott felpörögni.

Ezzel a győzelemmel a Szombathely megszerezte a második győzelmét és lépéselőnybe került. A Szeged jövő héten hétfőn javíthat hazai pályán, az újszegedi sportcsarnokban.

Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 98–74 (26–22, 25–16, 28–17, 19–19)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, elődöntő, 3. mérkőzés. Szombathely, Arena Savaria, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Praksch, Török.
Falco: VÁRADI 10/6, BENKE 23/12, Bruinsma 16/6, Barac 13/3, Keller Á. 8. Csere: PERL 23/3, Anderson 2, Doktor 3, Kovács B., Dancsecs. Vezetőedző: Gasper Okorn.
Naturtex-SZTE-Szedeák: GOVENS 19/6, Brown 16/6, BOGNÁR 13/6, Dzseletovics 1, Dickey 12. Csere: Keller I. 3/3, Kerpel-Fronius G., 4, Kerpel-Fronius B. 6/6, Olasz, Mayer. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Kipontozódott: Doktor (38.).