• Egy lépésre a továbbjutástól a Szedeák: Atomerőmű SE Paks–Naturtex-SZTE-Szedeák 69–92 (22–24, 18–32, 14–22, 15–14)
Ziccer 2021. április 20. 19:49

Hiába a kétórás szünet a paksi csarnok beázása miatt, ez sem zökkentette ki a Naturtex-SZTE-Szedeákot, ami Pakson is nyerni tudott, és egyetlen győzelemre került a továbbjutástól.

Az első negyedben is már kétszámjegyű különbségre tett szert a Naturtex-SZTE-Szedeák a Paks otthonában, azonban a nyitó játékrész utolsó percei a hazaiaknak sikerültek jobban. 22–11-es vezetésről pillanatok alatt egylabdás meccs lett, 22–24-re vezetett a Szedeák tíz perc után.

Csakhogy ezt egy közel kétórás esőszünet követte, mert beázott a paksi csarnok, de végül hosszas egyezkedés után végül arra jutottak a csapatok, hogy folytatják a meccset.

Ezt követően Eilingsfeld kiegyenlített ugyan, erre azonban egy 8–0-ás futással válaszolt a Szedeák, a gyorsindítások nagyon jól működtek a szegediek játékában. Mellé jöttek a triplák is, a Paks védekezését ezúttal is szétszedte a Naturtex, miközben tizenegy támadólepattanónál járt Szekulovics csapata. Ezzel a játékkal nem volt kérdés, hogy magabiztos előnnyel mehet az újabb, 15 perces félidei szünetre a Szedeák, ami után 56–40-ről folytatódhatott a játék.

9–0-al nyitotta a harmadik negyedet a Szedeák, de a negyed első felében Dickey a harmadik, Govens a negyedik hibáját kapta. Viszont amikor húszon belülre jött volna a Paks, rendre jött egy szegedi hármas: a Kerpel-Fronius testvérek mellett Brown is bedobott egyet, így tartotta a több mint húszpontos előnyét a szegedi csapat az utolsó negyed kezdetére is.

Szinte ugyanaz zajlott, mint szombaton: a szegedi gyors támadásokkal nem tudott mit kezdeni a Paks.

A negyedik negyedben már az idővel is játszott a Szedeák, okosan kosárlabdázva nem engedték, hogy a Paksnak felvillanjon a remény. A meccs végén ismét lehetőséget kaptak a fiatalok is.

A párharcban 2–0-ra vezet a Szedeák, pénteken lezárhatják a szériát.

Atomerőmű SE Paks–Naturtex-SZTE-Szedeák 69–92  (22–24, 18–32, 14–22, 15–14)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Paks, zárt kapuk mögött. Vezette: Földházi, Török, Boros.
Atomerőmű SE Paks: Kovács, Capers 6, Valerio-Bodon 7/3, Lóránt 11/3, Jackson 7. Cserék: Paige 12/6, Shepard 8, Kis, EILINGSFELD 12, Gulyás, Pupp 3/3, Velkey 3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 5/3, GOVENS 13/3, BROWN 18/6, Dzseletovics 13/3, DICKEY 16. Csere: Bognár 7/3, Keller 3/3, Mayer 3/3, Olasz, Polányi, Balogh. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Korábban írtuk:

20.45 – Azért nem követjük végig élőben az eseményeket, a találkozó után az eredeti terveink szerint egy összefoglalóval frissítjük a cikket!

20.33 – Végre el tudott kezdődni a második negyed, az állás három perc után már 24–32.

20.16 – Most úgy tűnik, 20.30-kor folytatni tudják a meccset.

Még korábban írtuk:

Eredetileg csak a meccs után terveztünk jelentkezni az Atomerőmű SE Paks és a Naturtex-SZTE-Szedeák összecsapásának rövid összefoglalójával, most azonban még senki sem tudja, mikor lesz tényleg vége a találkozónak.