• A Szegednek hízelgőbb az eredmény: Pécsi MFC– Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–1 (0–0)
Ziccer 2021. április 18. 20:10

Esélyeshez méltóan jobban kezdte a mérkőzés a Pécs, meg is szerezte a vezetést, de a mérkőzés végén a Szeged egyenlíteni tudott és egy ponttal gazdagodva tért haza.

Az első félidőben legtöbbször a hazaiak akarata érvényesült, veszélyesebbek voltak, azonban a góllövésig nem jutottak el. A szegediek néhány ellentámadásból, illetve szabadrúgásból veszélyeztettek. A pécsi védő Rácz kiállítása után felbátorodtak a vendégek, de csak egy óriási helyzetig jutottak, Varga lövésébe Gajág vetődött bele.

A szünetre gól nélküli döntetlennel vonulta a csapatok.

A második félidő cserékkel kezdődött, majd a Pécs megszerezte a vezetést. Móga eladta a labdát, amely Hegedűshöz került, akik Geigerhez passzolt. A volt szegedi játékos lövése a jobb felső sarokban kötött ki (1-0).

Ezt követően lelassult a játék, a Pécs megelégedett az eredménnyel, a Szeged pedig nem tudott változtatni a játékán, a cserék sem segítettek.

Azonban a 77. percben jött a váratlan egyenlítés. Varga kiugrott, balról érkező beadását Jammeh sodorta a hálóba (1-1).

Ezt követően a Szeged veszélyesebben támadott, azonban nem sikerült még egy gólt lőnie, így maradt a pontosztozkodás.