• Jó csávó a Mirko: magabiztos szegedi siker Tatabányán – Grundfos Tatabánya KC–MOL-Pick Szeged 24–31 (11–18)
Ziccer 2021. április 17. 21:44

Garai főszerkesztő a szombat délelőtti eligazításon azt mondta, a Tatabánya akár veszélyes is lehet. Nem volt az.

A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján Tatabányán a MOL-Pick Szeged már a nyolcadik percben elveszítette a szlovén balátlövő Borut Mackovseket, aki könyökkel találta el Sipos Adrián arcát. A hazaiak ezt nem tudták kihasználni: a szegedi kapuban Mirko Alilovic az első nyolc lövésből hetet kivédett.

Csak az első negyedórában volt szoros a meccs, utána a Szeged elhúzott, a szünetben már hét góllal vezettek. A második félidőben kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra váltottak, a 44. percben már tízgólos előnyben voltak, végül 31–24-re nyertek.

Alilovic 41 százalékos hatékonysággal zárt, 39 lövésből 16-ot védett.

Grundfos Tatabánya-MOL-PICK Szeged 24–31 (11–18)
K&H férfi kézilabda liga, 20. forduló, Tatabánya, Földi Imre-sportcsarnok, zárt kapus. Vezette: Andorka, Hucker.
Tatabánya: Bartucz – Hornyák B. 2, Ancsin 4, Juhász 2, Sipos 2, Győri 4, Molnár 2. Csere: Wyszomirski, Konecny (kapusok), Ilyés, Debreczeni 1, Bozovics, Tóth, Zdolik 2, Balogh 5/1, Nemes. Megbízott vezetőedző: Sibalin Jakab.
MOL-Pick Szeged: Alilovic – Bombac 3, Mackovsek, Gaber 2, Bánhidi 5, Bodó 6, Stranovsky 4. Csere: Kaspárek, Radivojevics 5/1, Canellas 5, Rosta, Zsitnyikov 1, Rea, Bajus. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 6 perc.
Hétméteres: 2/1, ill. 3/1

Popzenei kitekintés:

(Nyitókép: pickhandball.hu/Sólya Eliza)

kmn

* * *

Cimkék: férfi kézilabda Juan Carlos Pastor kapus kézilabda Mirko Alilovic MOL-Pick Szeged Tatabánya zárt kapus mérkőzés