Ziccer 2021. április 7. 20:41

Majd jövőre! THW Kiel–MOL-Pick Szeged 33–28 (18–15)

Ötgólos hátrányból várta a MOL-Pick Szeged a Bajnokok Ligája-címvédő Kiel elleni visszavágót, amin ötgólos vereséget szenvedett. Összesítésben 66-56-tal mentek tovább a németek.

THW Kiel–MOL-Pick Szeged 33–28 (18–15)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, második mérkőzés; Kiel, zárt kapuk mögött. Vezette: Madsen, Mortensen (dánok)
THW Kiel: N. Landin – EKBERG 7 (3), Weinhold 2, Pekeler 1, WIENCEK 7, SAGOSEN 9, M. Landin 2. Csere: Reinkind 2, Zarabec, Horák, Duvnjak 1, Sunnefeldt 2, Voigt, Ehrig. Edző: Filip Jícha
MOL-Pick Szeged: Alilovic – Sostaric 1 (1), Kaspárek 2, BOMBAC 5, Bánhidi 3, Bodó 1, J. Källman 1. Csere: Mikler (kapus), Gaber 1, J. Canellas 2, M. Stranovsky 1, Mackovsek 2, B. RADIVOJEVICS 7 (2), ifj. Rosta M., Vujin 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Továbbjutott: a Kiel kettős győzelemmel, 66–56-os összesítéssel

Landin két védésével kezdődött a meccs. Sagosen szerzett vezetést a Kielnek 1–0, Kasparek tudott válaszolni, 1–1. Alilovic védte Reinkind lövését, sőt, Bánhidi a vezetést is megszerezte Bombac paszából, 1–2 volt a 4. percben. Sagosent nem tudtuk tartani, belőtte a második gólját is, 2–2. Källman lőtt okos gólt, 2–3. Landin védett egy ziccert, a lábáról ráadásul csapattársához repült a labda. Sagosen lőtt újabb gólt, 3–3. Bombacot rántották le a levegőből, hetest kaptunk. Sostaric belőtte, 3–4. Gaber ujja sérült meg korábban, ápolták a szlovént. Alilovic védett gyönyörűen, a támadásból Kasparekre fújtak belemenést, de Wienceknél is támadót láttak a dán bírók a 8. percben. Bodó növelte kettőre az előnyt, 3-5. Sagosen persz lőtt még egy gólt, 4–5. Weinhold a bal alsóba, 5–5.

Sagosen az ötödiket is meglőtte a 12. percben, megint a közelében sem voltunk, 6–5. Bombactól vették el a labdát a bírók, Sagosent próbáltuk a hatoson belül sáncolni, hetes belülvédekezésért, Ekberg belőtte, 7–5. Újabb hetes a németeknek, Sostaric ment le. Ezt is belőtte Ekberg, 8–5. Öt gólt lőtt a Kiel, mi egyet sem, Pastor időt kért. Utána Kasparek szépített, 8-6. Mikler védte ezúttal Ekberg hetesét. Bombac lőtt gólt emberrel a vállán, 8–7. Sagosen helyett Ekberg lőtt gólt szélről, 9–7. Bombac válaszolt rá, 9–8. Weinholdotot kiküldték két percre. Emberelőnyből tálált be Wiencek 10–8. Gabernek kellett lemennie, mert eltalálták az arcát. Wiencek szedett össze egy kipattanót, belőtte, 11–8. Az eddig halvány Radivojevic válaszolt szélről, 11–9.

Canellas lőtte ki a nemlétező helyet Landin kapuján, szép volt 11–10. Volt tartása a csapatnak ekkor. Sagosen tett róla, hogy ne bizakodjunk nagyon, 12-10. Stranovsky szélről lőtt gólt Landinnak, 12–11. Pekeler, Radivojevic gólváltás után, 13–12. Bombac egyenlített a 27. perc elején, 13-13. De jött Ekberg, 14–13, Canellas lőtt egy átlövésgólt, 14–14. Reinkind hatalmas bombát ragasztott a kapu jobb oldalába, 15–14. Bombac kihagyta a helyzetet, elfutott a Kiel, hetes. Ekberg belőtte, 16–14. Újabb lerohanás végén Weinhold lőtt újabb gólt, 17–14. Radivojevic még belőtt egy hetest, 17–15, amire, Sagosen bombája volt a válasz a felsőbe, 18–15. Szünet.

Leszámítva az 5–0-ás kieli rohanást, jól tartotta magát a MOL-Pick Szeged az első félidőben. Igaz, már csak 30 perc maradt csodát tenni. 8 gól volt a hátrány ekkor.

Sajnos Magnus Landin-góllal indult a második félidő, 19–15. Wiencek sem hibázott, 20–15, majd újra Magnus Landin jött, 21–15, itt, a 34. percben akkor el is ment a párharc, 10 volt közte. Gyorsan elintézte a Kiel. Bombac, majd Bánhidi lőtt gólt, 21–17. Duvnjak talpról talált be, ráadásul Mikler lábai között, bosszantó volt, 22–17. Radivojevic az üres kapuba lőtt gólt, 21–18. A 38. percben Wiencek növelte 5-re a Kiel előnyét, 23–18, majd a Bombac által kiharcolt hetest Radivojevic belőtte, 23–19. Sagosent bántották a mieink, csak szabaddobást kapott. Jó sokáig támadta a németek. Sagosen kapufát lőtt szabaddobásból. Kasparektől elvették, Ekberget indították, 24–19. Bombac és Vujin találtak be, 24–21.
Bánhidi fellökte Wienceket, emberelőnyből támadhatott a címvédő, az előbbi sértett ziccergólt lőtt, 25–21. Radivojevic szélről gyakorlatilag begurította egy tekés mozdulattal, 25–22. Jött Sagosen, és megint elrontotta a kedvünket a 44. percben, 26–22. Eddig pihent a norvég a második félidőben. Bombac kezéből kiesett a labda. Radivojevic kihagyott egy hetest. Pastor mester időt kért, de hiába, Reinkind lőtt a felső sarokba, 27–22. Radivojevic végre! 27–23, Landin fejéhez közel zúgott el a lövés. Radivjevic elnézést kért. Ekberg lőtt gólt, ez a hetedik volt neki, 28–23. Sagosen, Ekberg és Wiencek 20-szor volt eredményes eddig. Elképesztő.

Az 53. percben Sagosen belőtte a 9. gólját is, egyszerűen nem tudtuk tartani a norvégot, 29–24, Bánhidi a falban kapott labdát, belőtte a haloványan játszó beállósunk, 29–25. Mikler védett egy ziccert, Vujin bevágta a kontrát, 29–26. Wiencek egymás után két góllal tett rendet a pályán, 31–26. Lőtt még gólt Mackovsek, 31–27, és Sunnefeldt, majd ugyanezt megismételték, hogy az övék legyen a végszó, 33–28. Sagosen, Wiencek és Ekberg összesen 23 gólt lőtt.

Ne legyünk igazságtalanok, a koronavírus nagyon megnehezítette a mieink dolgát ebben szezonban. Igaz, már a második félidő 5. percében elengedte ezt a nyolcaddöntőt a Szeged. De lehet, hogy a félidőben. Majd jövőre. Megint.