• Nehezen indult, de a vége nagyon sima lett: Andorra–Magyarország 1–4 (0–1)
Ziccer 2021. március 31. 23:19 Forrás: MTI

Nehezen indult, de a vége nagyon sima lett: Andorra–Magyarország 1–4 (0–1)

Nehezen indul a mérkőzés, de végül a magyar labdarúgó-válogatott 4-1-re győzött Andorra vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójának szerdai játéknapján. Ezzel a győzelemmel a csoport második helyén áll Anglia mögött.

Az első félidő hosszabbításának utolsó percében Gazdag jobb oldali szöglete mindenki feje felett átszállt, de a tizenhatos túloldaláról Nikolics visszaívelte a labdát az ötösön belülre, ahol egyedül Fiola ugrott fel, így zavartalanul fejelhetett közelről a kapuba (0-1). A védőnek ez volt az első gólja a válogatottban.

Az 52. percben Kleinheisler első jobb oldali beadását még blokkolták, de másodjára már pontos volt a labdája, amelyet Gazdag fejelt közelről a kapu jobb oldalába (0-2). A csereként beállt játékos először volt eredményes a nemzeti együttesben.

Hat perc múlva Nagy Ádám emelését Szalai Ádám csúsztatta a kiugró Kleinheisler elé, aki öt méterről a kapus mellett a kapu jobb oldalába gurított (0-3).

A rendes játékidő legvégén Varga Roland szabadrúgásból a bal kapufát találta el, a kipattanót Negót passzolta az üres kapuba (0-4).

A középkezdés után a hazaiak úgy gondolták, hogy nem adják fel és egy utolsó támadást indítottak a szépítő gólért, ami össze is jött nekik. Alaez jobb oldali beadás elakadt Hangya kezében, a megítélt büntetőt Pujol az elvetődő Dibusz mellett a kapu közepébe rúgta (1-4).

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a nyári, részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon a Puskás Arénában fogadja a címvédő portugálokat és a világbajnok franciákat, majd a németek vendége lesz Münchenben. A vb-selejtezők szeptember eleji folytatását a százszázalékos teljesítménnyel éllovas angolok mögött második helyen várja a magyar csapat.

Andorra-Magyarország 1-4 (0-1)
Andorra La Vella, 300 néző, v.: Vilhjalmur Thorarinsson (izlandi)
Gólszerzők: Pujol (93., tizenegyesből), illetve Fiola (45+2.), Gazdag (52.), Kleinheisler (58.), Nego (90.)
Sárga lap: San Nicolas (15.), Jimenez (36.), Vales (73.), Pujol (83.), illetve Nagy (34.), Hangya (88.)
Andorra: Josep Gomes - Moises San Nicolas (Chus Rubio, 61.), Max Llovera, Emili Garcia, Albert Alavedra Jimenez (Marc Rebes, 77.) - Alexandre Martinez (Cristian Martínez, 61.), Marcio Vieira (Marc Pujol, 77.), Marc Vales, Joan Cervos - Cucu (Aaron Sanchez, 82.), Jordi Alaez
Magyarország: Dibusz Dénes - Fiola Attila, Lang Ádám, Szalai Attila - Lovrencsics Gergő (Varga Kevin, 83.), Kleinheisler László (Nego Loic, 83.), Nagy Ádám (Sigér Dávid, 61.), Kalmár Zsolt (Gazdag Dániel, 29.), Hangya Szilveszter - Nikolics Nemanja (Varga Roland, 61.), Szalai Ádám

(Fotó: MTI/AP/Joan Monfort)