• Nagyon messze került a továbbjutás lehetősége: MOL-Pick Szeged–THW Kiel 28–33 (13–21)
Ziccer 2021. március 31. 21:07 Forrás: mti

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 33–28-ra kikapott a címvédő német THW Kiel csapatától szerdán a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A mieink több szépségdíjas gólt lőttek, de ez sajnos nem ez döntött a győzelemről.

A MOL-Pick Szegedből Luka Stepancic, Nik Henigman, a vendégek keretéből pedig Hendrik Pekeler, Dario Quenstedt és Nikola Bilyk hiányzott.

A németek rögtön a meccs elején elléptek (0–3), a Szeged öt és fél perc elteltével szerezte első gólját. Juan Carlos Pastor vezetőedző hamarosan időt kért, mert akadozott csapata támadójátéka. A különbség nem csökkent, és a házigazdák dolgát nehezítette, hogy Bánhidi Bencét a 19. percben már másodszor állították ki.

Pastor a 25. percben kikérte a második idejét is, mert a támadásban és védekezésben is sokkal pontosabb Kiel már 17–10-re vezetett.

A szünetben 21-13 volt az állás a szinte alig hibázó címvédő javára, és bár a második félidő elején Mirko Alilovic bravúros védésekkel mutatkozott be a szegedi kapuban, ezt kihasználva két 3-0-s sorozatot is produkált a magyar csapat, amelynek így a 42. percben már „csak” öt gól volt a hátránya.

A második harminc percben a Kiel nem játszott olyan kiegyensúlyozottan és magas szinten, mint az első felvonásban, ennek ellenére magabiztosan őrizte a vezetést.

A hazaiak a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra váltottak, de rossz lövéseik miatt ez sem vezetett eredményre. A Kiel végig vezetve, a vártnál is magabiztosabban nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek norvég irányítója, Sander Sagosen volt nyolc góllal, Harald Reinkind, illetve a hazaiak szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevic hat-hat alkalommal talált be. A kapusok közül Niklas Landin 15, Mirko Alilovic tíz, Mikler Roland két védéssel zárt.

A két csapat kilencedik egymás elleni BL-meccsén három szegedi siker mellett hatodszor győzött a THW Kiel.

A visszavágót jövő szerdán rendezik, a párharc továbbjutója a francia Paris Saint-Germain vagy a szlovén RK Celje PL együttesével találkozik a negyeddöntőben.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője a csapat honlapján nyilatkozva elmondta, hogy a Szegednek egy pillanatig sem volt esélye nyerni ma a Kiel ellen, annyival jobbak voltak. „A legnagyobb problémánk a védelmünk közepén adódott, de támadásban sem alakítottunk ki sok helyzetet, amit sikerült, azokba is belehibáztunk. A második félidőben Alilovic védései által meccsben maradtunk, több gólhelyzetünk volt, de védekezésben megmaradtak az első félidőbeli problémáink. Ezen javítanunk kell. Ma a Kiel megmutatta, hogyan kell játszani egy nagy csapatnak a Bajnokok Ligájában.” - tette hozzá.

Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés.
Szeged, újszegedi sportcsarnok, zárt kapuk mögött.
Vezette: Nikolov, Nacsevszki (északmacedónok).
MOL-Pick Szeged - THW Kiel (német) 28-33 (13-21)
MOL-PICK Szeged: Mikler – Sostaric 3/1, Gaber, Mackovsek 2, Bánhidi 3, Källman 4, Bombac. Csere: Alilovic (kapus), Kaspárek 3, Vujin 1, Bodó 3, Canellas 2, Radivojevics 6/2, Zsitnyikov, M. Stranovsky 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
THW Kiel: N. Landin – Ekberg 3, Reinkind 7, Duvnjak 4, Wiencek 5, Sagosen 8, M. Landin 3. Csere: M. Andersson (kapus), Sunnefeldt, Horák, Zarabec 3. Vezetőedző: Filip Jícha.
Lövések/gólok: 53/28, illetve 51/33
Hétméteres: 5/3, ill. 1/1.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

* * *

Cimkék: Bajnokok Ligája férfi kézilabda kézilabda MOL-Pick Szeged nyolcaddöntő THW Kiel