• Kihagytunk egy büntetőt, kettőt viszont berúgtunk, és még fejeltünk is egy gólt: San Marino–Magyarország 0–3 (0–1)
Ziccer 2021. március 28. 22:36

Nyertünk, de nem volt jó a meccs. Sőt! Andorra ellen is több kell annál, mint amit a magyar válogatott San Marino javarészt amatőrökből álló válogatottja ellen mutatott.

Röviden: Marco Rossi együttese, ami már nyolc találkozó óta veretlen, a csapatkapitány Szalai Ádám büntetőjével szerzett vezetést a 13. percben, a győzelmet Sallai Roland fejese biztosította be a 71. percben, a végeredményt pedig a hajrában Nikolics Nemanja szintén büntetőből állította be. Rossi újoncot is avatott a meccsen, a csereként beállt Géresi Krisztián először játszott a nemzeti csapatban.

A mostani sikerrel ötből ötödször győztük le San Marinót, ami most sem úszta meg háromgólos különbség alatt. A csoportban a lengyelekkel holtversenyben második helyen állunk, szerdán Andorra következik, szintén idegenben.

Európai vb-selejtezők, I csoport, 2. forduló:
San Marino–Magyarország 0–3 (0–1)
Serravalle, zárt kapus, vezette: Nicholas Walsh (skót)
San Marino: Elia Benedettini – Manuel Battistini, Filippo Fabbri, Cristian Brolli, Dante Rossi, Mirko Palazzi – Lorenzo Lunadei (Kevin Zonzini, 53.), Enrico Golinucci, Marcello Mularoni – Nicola Nanni (Jose Hirsch, 80.), Filippo Berardi (Marco Bernardi, 80.)
Magyarország: Dibusz Dénes – Botka Endre, Willi Orbán, Szalai Attila – Nego Loic (Kalmár Zsolt, a szünetben), Gazdag Dániel (Kleinheisler László, 62.), Sigér Dávid, Cseri Tamás (Nikolics Nemanja, a szünetben), Varga Kevin (Varga Roland, 72.) – Sallai Roland, Szalai Ádám (Géresi Krisztián, 85.)
gólszerzők: Szalai Á. (13., 11-esből), Sallai (71.), Nikolics (88., 11-esből)
sárga lap: Rossi (19.), Fabbri (20.), Lunadei (36.), Battistini (58.), illetve Cseri (30.), Botka (76.)

Részletesen: Az első percek tapogatódzó játéka után egyértelmű fölénybe kerültünk, a hazaiak innentől csak elvétve lépték át a félpályát. A jobbára meddő mezőnyfölényünkből szűk negyedóra alatt lett gól: a 13. percben egy kényszerítőzés után a tizenhatos bal oldalán betörő Sallait hátulról buktatták, a megítélt büntetőt Szalai Ádám a kapu bal oldalába lőtte (0–1).

Az előnyt hamar megnyugtatóvá tehette volna Sallai: szabadrúgását kézzel blokkolták a büntetőterületen, tizenegyesét viszont Benedettini hárította a 20. percben.

A szünetig hátralévő időben ugyan teljesen beszorult San Marino csapata, de a betömörülő védekezésén nem nagyon találtunk rést.

Marco Rossi szövetségi kapitány a szünetben kettőt cserélt, így a játékunk kombinatívabbá, emiatt pedig valamivel veszélyesebbé vált. Ekkor már akadt dolga a San Marinó-i kapusnak, de a befejezéseink többségébe továbbra is hiba csúszott. A meccset végleg eldöntő második gólt Sallai szerezte fejesből: a 71. percben Botka jobb oldali beadását követően Sallai az ötös bal sarkától a kapus felett fejelt a kapuba (0–2).

A hátralévő időben a fáradó házigazdákkal szemben egyre több helyzetünk volt, de Benedettini többször bravúrral védett, egyszer pedig egy védő mentett a gólvonalról. A végeredményt a harmadik tizenegyesünkből Nikolics állította be a 88. percben, miután buktatták a tizenhatoson belül: a büntetőt a keresztléc alá vágta (0–3).

„Az első félidőben egy kis nyugalom hiányzott néhány szituációban a játékunkból. Ha meglett volna a második gól, könnyebb lett volna a folytatás, de kihagytuk a második tizenegyesünket. A cserék után sokat javult a játékunk minősége, sokat elárul a mérkőzés képéről, hogy a hazaiak kapusa volt a mezőny legjobbja ezen a mérkőzésen” – értékelte a szövetség honlapján a meccset Marco Rossi, aki az M4 Sportnak arról is beszélt, hogy a német klubokkal kötött megállapodás alapján Willi Orbán és Sallai Roland visszatér a Leipzighez, illetve a Freiburghoz, így rájuk már nem számíthat Andorrában, ahol ugyanilyen hozzáállást vár a játékosaitól.

(Nyitókép: MTI/AP/Marco Vasini)

* * *

Cimkék: férfi labdarúgás foci foci-vb labdarúgás magyar labdarúgó-válogatott selejtező válogatott San Marino Marco Rossi szövetségi kapitány