• Egy pillanatig sem volt kérdéses a győzelem: Sport36-Komló-MOL-PICK Szeged 29–37 (15–19)
Ziccer 2021. március 26. 20:38 Forrás: pickhandball.hu

Eddig 45 meccset játszott a két csapat egymással és abból csak kettőt nyert meg a Komló. Így tulajdonképpen nem a győzelem volt a kérdés, hanem annak aránya. Végül 8 góllal nyert a MOL-Pick Szeged

Még a 10. fordulóban kellett volna találkozniuk a csapatoknak, de akkor elmaradt a mérkőzés, amelyet most pótoltak.

Jól kezdett a Szeged, Bodó, Källman és Bombac is betalált, Alilovic pedig védett így gyorsan 5-2-t mutatott az eredményjelző. Öt perc múlva már 9-3 volt a Szeged javára, időt is kérte a hazaiak edzője.

A csapat legjobbja ebben az időszakban Sostaric volt, aki sorra lőtte a gólokat, így az első félidő felénél már 13-7-re vezetett a Szeged. Ezt követően jött egy hullámvölgy, többször is eladták a vendégek a labdát, így a Komló feljött 3 gólra (15-12). Pastor edző gyorsan időt is kért, hogy rendezze a sorokat. A szünetre 19-15-ös MOL-Pick Szeged vezetéssel mentek a csapatok.

A második félidő egy Källman góllal indult, majd többen is beköszöntek. A 37. percben már 8 góllal húzott a Szeged (24-16). Mackovsek góljával már tíz is volt közte, sőt Radivojevics lövésével már 32-21-re vezettek a kékek.

Ezt követően már a fiatalok is szerepet kaptak, Bajus Bruno és Rea Barnabás és pályára lépett. Ekkor egy kicsit zárkózni tudott a Komló, de végül magabiztos szegedi győzelemmel (37-29) zárult az összecsapás.

Sport36-Komló-MOL-PICK Szeged 29–37 (15–9)
K&H férfi kézilabda liga, 10. forduló, Komló, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Túróczy.Ű
Komló: Granic 1 - Oláh 4, Sunajko F. 2, Grünfelder 2, Jerkovics 3, Hoffmann 4, Metcz. Csere: Durdevics (kapus), Szkokán 1, Melnyicsuk 5/2, Balázs, Zobec 1, Jóga 3, Takács 1, Vaskó 2. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
MOL-PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 7/3, Kaspárek 3, Bombac 1, Bánhidi 4, Bodó 4, Källman 3. Csere: Gaber, Rosta 1, Stranovsky 2, Mackovsek 5, Radivojevics 5/3, Zsitnyikov 1, Bajus 1, Rea. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc
Hétméteres: 3/2, ill. 8/6