• Győzelmével négy között az alapszakaszban a Szedeák: Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE Paks 101–92 (29–20, 26–24, 22–30, 24–18)
Ziccer 2021. március 13. 20:18

Képriport
Egy negyedet leszámítva magabiztosan játszottak a szegedi kosarasok. Garrett Brown elveszítette a dobópárbajt Lóránt Péterrel szemben, de a győzelem a lényeg.

Már a mérkőzés elején ellépett a Szedeák, a paksiak vezető kosara után 6 pontot dobtak a mieink. A vendégek nem adták föl, 6–9-re fordítottak az első negyedben, de ezután már nem vezetett az Atomerőmű.

A második negyedben 39–26-nál és 46–31-nél is kényelmesen játszhatott a Szedeák, Garrett Brown és Djordje Dzeletovic is hatékony volt a mezőnyből. A harmadik negyedben 61–56-nál és 77–74-nél is szorosabb volt a mérkőzés, a mieink percekig nem tudtak kosarat dobni a negyed második felében.

Ezt a játékrészt 8 ponttal az Atomerőmű nyerte, Így a csapatok hárompontos különbséggel fordultak az utolsó játékrészre, ami ugyancsak paksi kosárral kezdődött, így a vendégek 77–76-ra zárkóztak föl.

80–76-nál jól védekeztek a vendégek, és felzárkóztak 80-79-re (a nyitóképre vagy ide kattintva galéria nyílik; fotók: Szabó Luca)

A mieink azonban kiváló negyedik negyedet produkáltak, 87–85 után egy remek szériával elléptek 96–85-ra, és megtartották a végéig az előnyt.

Győzelmével a Naturtex-SZTE-Szedeák továbbra is harmadik a bajnoki tabellán, és a negyedik helynél rosszabbul már nem végezhet az alapszakaszban.

Nézze meg a mérkőzés utáni sajtótájékoztatót!