• Itthon is sikerült, ami legutóbb idegenben: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Szolnoki MÁV 3–2 (1–1)
Ziccer 2021. március 3. 20:23

Jól kezdett a Szeged-Csanád Grosics Akadémia, azonban a vendégek gyorsan egyenlíteni tudtak, majd a második félidő elején a vezetést is megszerezték. A hazaik végül a csereként beállt Germán jóvoltából 2 perc alatt megfordították a mérkőzést.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Szolnoki MÁV 3–2 (1–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött.
Vezette: Veizer Roland (Horváth R., Tőkés)
Szeged-Csanád GA: Varga B. – Kővári (Germán, 62.), Szilvási, Pejović, Mohl – Jovanović, Simon Á. – Varga Sz. (Oláh, 87.), Kóródi (Dobos, 56.), Bitó (Ódor, 62.) – Grumić (Gajdos, 56.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Szolnok: Csáki – Szekszárdi (Földi, 83.), Horgosi, Kovács O., Lakatos I. (Kurdics, 55.), Kotula – Tisza K. (Csirmaz, 75.), Berdó (Kónya, szünetben), Bárdos – Novák, Rokszin (Szabó B., 75.). Vezetőedző: Csábi József
Gól: Pejovic (23.), Germán (80., 82.), illetve Rokszin (27.), Lakatos (49.)
Sárga lap: -, illetve Bárdos (43.), Tisza (63.)

Támadólag kezdett a Szeged. Amennyiben lettek volna nézők a stadionban, akkor a 9. percben egyöntetűen 11-est reklamáltak volna, mikor Grumić-ot eltüntették a 16-oson belül. Azonban a bíró sípja néma maradt.

Ezt követően inkább a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Két szolnoki támadás is rossz lövéssel fejeződött be. Majd 5 perc alatt két gól is esett, egyik itt, a másik ott.

A 23. percben Varga Sz. szögletére Pejović érkezett jó ütemben és közelről a hálóba fejelt (1-0)

Gyorsan jött az egyenlítés, a 27. percben Rokszin a 16-oson belül átvette a labdát, majd ballal a jobb felsőbe lőtt. (1-1)

Ezt követően veszélyesebb volt a Szeged, azonban csak helyzetekig jutottak. Jovanović lövése a védőkről pattant ki, Varga pedig egy szabadrúgást lőtt a kapu fölé.

A második félidő egy gyors szolnoki góllal indult, a 49. percben Lakatos bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd egy kis védői segítséggel lőtt a halóba. (1-2)

A 71. percben újra 11-es nélkül maradt a Szeged, pedig Gajdost a 16-oson belül lerántották. Azonban a bíró most sem látott okot a beavatkozásra.

A 80. percben egyenlített a Szeged. Dobos nagyszerűen adta be a labdát, amelyre Germán érkezett és a hálóba lőtt. (2-2)

Két percre rá újra Germán köszönt be, egy jobbról érkező szögletet 10 méterről a kapuba fejelt (3-2)

Dragan Vukmir vezetésével a Szeged-Csanád Grosics Akadémia végre megszerezte első hazai győzelmét.

Amennyiben van kedvük, akkor itt megnézhetik a teljes mérkőzést:

* * *

Cimkék: bajnokság férfi labdarúgás Merkantil Bank Liga Szeged-Csanád Grosics Akadémia Szolnoki MÁV FC