• Szoros lett a vége, de lényeg a győzelem: MOL-Pick Szeged–HC Vardar 1961 Szkopje 34–33 (17–19)
Ziccer 2021. február 18. 20:37

Megszokhattuk, hogy nehéz ellenfél a Vardar, még akkor is ha mostanság anyagi gondokkal küzd az északmacedón klub: 350 ezer eurós, 125 millió forint fölötti a tulajdonos tartozása. Ez ugyanakkor nem látszott az északmacedónokon, küzdöttek becsülettel.

MOL-Pick Szeged–Vardar 1961 (északmacedón) 34–33 (17–19)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, elhalasztott mérkőzés (3. forduló), A-csoport. Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette: Hansen, Madsen (dánok)
MOL-Pick Szeged: Alilovic – B. RADIVOJEVICS 6 (3), KASPÁREK 5, BOMBAC 5, Gaber 3, BODÓ 7 J. Källman 1. Csere: MIKLER (kapus), J. Canellas 2, Mackovsek, Henigman, ifj. Rosta M., M. Stranovsky 1, Sostaric 4 (3). Edző: Juan Carlos Pastor.
HC Vardar 1961 Szkopje: CANTEGREL – CUPIC 9 (5), SZTOILOV 6, Vekic, Kalaras 4, Dissinger, GYIBIROV 5. Csere: Tizic (kapus), JOTIC 5, Georgievszki 2, Sebaljevics 1, Walczak, Gadza 1. Edző: Stevcse Alusovszki.
Kiállítások: 12. ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/5.

Radivojevic nyitotta a gólok sorát az 1. percben, 1–0, majd Bodó átlövésből köszönt be, 2–0, jól indult a meccs. Elnéztek a bírók egy vonalra lépést, röpködtek a sárga lapok, Bombacot leküldték két percre, Cupic belőtte a hetest, 2–1. Gabert meglökték beállóban, hetes, Radivojevic bevágta, 3–1. A 6. percben Dibirov szépített, 3–2, de jött Kasparek válasza, 4–2. Sztoilov lőtt gólt, 4–3, megint Kasparek válaszolt, ezúttal betörésből, 5–3. Bodót küldték le két percre Sztoilov megöleléséért. Sztoilov tarthatatlan volt, 5–4, Kasparek elrontotta, sokat lépett. Szevaljevics cundergólt lőtt, 5–5. Källman belőtte a 320. találatát a Pick színeiben, 6–5.

Georgievszki lőtt gólt, 6–6, Cupic kipókhálózta a bal alsót, 6–7, vezetett a Vardar! Cupic hetesére Radivojevic válaszolt ugyancsak büntetőből, 7–7. A 15. percre fordulva Jotic vágott hatalmas gólt átlövésből 7–8, majd labdát vesztettünk, Kasparek szórta el. Megint Jotic jeleskedett, két szegedi között futott be, és belőtte, 7–9. Gaber javított, nagyon lemaradtak róla, 8–9. Bodó egyenlített a beálló helyéről, megállíthatatlan volt, 9–9. Cupic adott szép passzt Dibirovnak, aki nem hibázott a hatosról, 10–9. Radivojevic kapott szép pattintott átadást Bombactól, belőtte, 10–10. Nem egy rohanós meccs, de ez egyáltalán nem baj. Cupic most előtte, hatalmas gól lett, 11–10. Hetest kapott a Pick, Radivojevic ezt is bevágta, 11–11.

A 21. percben megint Jotic szerzett gólt, Bodó meg eladta a labdát, Kalarash büntetett, Mikler sem tudott védeni, 11–13, Pastor mester időt kért. Alilovic 1 védést tudott összehozni 21 perc alatt, Mikler váltotta a kapuban. Bombac lőtt szép gólt, 12–13. Cupicot tüntette el Gaber, hetes, a sértett be is lőtte, 12–14. Bodó lőtt hatalmas gólt, 13–14. Mikler védett nagyott, Bodó a megszerzett labdát megint bevágta! Szép volt! 14–14. Méhes Gábor kommentártor megemlékezett Süli Róbert 100. Bajnokok Ligája meccséről, amit a MOL-Pick Szeged hangjaként kiabál és szurkol végig, minden alkalommal ezer fokon égve. Cupic csúfított bele egy kicsit az ünneplésbe, 14–15. A 25. perc végén Radivojevic hagyott ki ziccert a szélről. Sztoilov lőtte a Vardar 16. gólját, tragikusan gyenge volt a védekezés. Senki nem volt rajta, 14–16. Megint hibáztunk támadásba, Cupic büntetett, 14–17. Bodó tartotta a lelket a Pickben, újabb gólt lőtt, 15–17. De Jotic is termelte a gólokat, méghozzá könnyedén, 15–18. Szerencsére Bodónak erre is volt válasza, 16–18, nem szakadt le a Pick a Vardarról. Georgievski lőtte a Vardar 19. gólját, 16–19. Bodó zseniális, egymaga cipelte a csapatát a hátán, 17–19.

Gyenge védekezéssel kapott 19 gólt 30 perc alatt a MOL-Pick Szeged hazai pályán. És bár a támadás rendben van, muszáj volt valamit kezdeni a védekezéssel a második félidőre.

Nem adta magát könnyen a Vardar (fotók: Rosta Tibor/MTI)

Mikler védésével kezdődött a második félidő, indulni próbált a Pick, de nem sikerült gyors gólt lőni. Jött azonban Kasparek, és szép játék végén egy gólra zárkóztatta a MOL-Pick Szegedet, 18–19. Megint hibáztak az északmacedónok, jöhettünk. Bombacot lökték föl ziccerben, hetes, két perces kiállítást kaptunk. Kalarash-t küldték le, aki természetesen nem értett egyet az ítélettel. Sostaric belőtte a hetest, egyenlítettünk! 19–19. Ekkor a Pick védekezését is lehetett dicsérni, no, meg Miklert, aki hatalmasat védett megint! Az indításból Canellas lőtt gólt, vezettünk! 20–19. Ilyen utoljára 6–5-nél volt.

Az 35. percben megint hibázott a Vardar, az ellentámadásból Bombac lőtt gólt, 21–19, érett a vendégek időkérése, 4–0-ás futást produkált a Pick 6 perc alatt. Szépített a vendég csapat, 21–20. Sőt, Kalarash révén egyenlítettek is, 21–21. Vekicet küldték le két percre a Vardarból. Canellas adott hétmérföldes passzt Sostaricnak a jobbszélső helyére, aki belőtte a ziccert, 22–21. Sztoilovnak nem volt szerencséje, kapufáról pattant ki a ziccere. Mackovsek lövését védte a vendégek kapusa. Elrontották az északmacedónok, jelesül Cupic és Georgievski. Belül védekezésért lőhetett hetest Sostaric, gól, 23–21.

A 41. percben időt kért a Vardar. Sokat javult a MOL-Pick Szeged védekezése, a vendégek már nem tudnak olyan gyors és könnyű gólokat lőni, mint az első félidőben. Tíz perc alatt mindössze kétszer voltak eredményesek, és ezalatt 6 gólt kaptak. Georgievski ejtett a kapufára a jobbszélről. Gaber büntette a flegmaságot, 24–21, hárommal vezetett a Pick ekkor. Kasparek legyintette meg Cupic orrát, két percért. Mikler földöntúli védést mutatott be! Üres kapuval, hat a hat ellen állt föl a Pick, Bombac betörésből szerzett gólt, 25–21. Georgievski ziccerét védte egy szép balettmozdulattal Mikler, Roli ma is csodálatos volt, 40 százalékon állt ekkor a védési mutatója! Sostaric szórakozott el egy ziccert, kár volt érte. A 15. percben Kasparek viszont gólt lőtt, 26–21. 15 perc alatt csak 2 gólt tudott lőni a Vardar. Bombac labdát szerzett, belőtte, 27–21, ekkortájt ő brillírozott a mieink közül. No, meg Mikler, akire ma sem találtuk a jelzőket. Újabb Vardar-időkérés jött. Sztoilov lőtt két gólt egymás után, 27–23. Bodó lőtte a kapusba, Källmant küldték le két percre, hetest is kaptak a vendégek. Kezdett szétesni megint a védekezésünk sajnos. Cupic belőtte, 27–24. Bombac szerencsére megint ott volt, ahol kellett, és varázslatos gólt lőtt két vardarossal a vállán, 28–24, de Cupic villámgyorsan válaszolt, 28–25. Tapadt a Vardar. Dibirov üres kapuba lőtt gólt, 28–26, Pastor kért időt. Bombac adott tanári passzt Gabernek, aki okos gólt lőtt, 29–26. Bombac–Cupic párharc lett a meccsből. Mikler hatalmas bravúrral védte Kalarash ziccerét!

Az 51. percben Sztranyovszki lőtt gólt, 30–26. Kalaresh most nem hibázott, 30–27. Canellasra fújtak támadószabálytalanságot, de visszaszerezte a Pick a labdát. Kasparek mehetett ziccerben, de elrontotta! Sőt, újabb két perces kiállítást és hetest fújtak a Pick ellen, 21 perc alatt már a 4. kiállítás a félidőben. Cupic belőtte, 30–28. Ez volt a 9. gólja a meccsen. Canellas lövését védte Cantegrel. Az 55. percben Radivojevic lőtt gólt üres kapuba, 31–28. Kalarash szépített, épphogy becsorgott a labda a kapuba, 31–29. Gadza 8 méterről lőtt nagy gólt, 31–30, de jött Canellas és betörésből talált be, 32–30. Kalarash lőtt közelről, de Mikler védte. Bombac most hibázott, eladta a labdát, Dibirov lőtt belőle gólt, 32–31. Sostaric lőtte ki az alsó sarkot, 33–31. Sztoilov nem adta fel, messziről lőtt hatalmasat, 33–32. Időt kért Pastor. Az időkérés után Canellas jó kis passza után Kasparek lőtt életmentő gólt, 34–32! Majd Dibirov talát be még, jó lett sebtapasznak, 34–33, végre vége.

Nyert a MOL-Pick Szeged, sikerült megint legyőzni a Vardart. A kulcs a második félidő első felének remek játéka volt, amikor csupán két gólt engedtek az északmacedónoknak a szegediek. Bombac, Mikler, Bodó, Radivojevic és Kasparek is jó volt ma, Gabernek valamelyest sikerült pótolnia Bánhidit. A védekezés is összeállt a második félidőre, ezt mutatja a 14 kapott gól is, ami egészen vállalható az első félidei 19-hez képest.

Nézze meg, mit mondtak a meccs után az edzők és játékosok!