• Végig szoros volt, de végül meglett a szegedi győzelem: HC Vardar 1961 Szkopje–MOL-Pick Szeged 26–28 (15–13)
Ziccer 2021. február 14. 20:05 Forrás: MTI

Történelmi győzelmet aratott a Mol-Pick Szeged, hisz a gárda még soha nem tudott nyerni Szkopjében. Most sikerült, igaz nehezen. Kellett hozzá a sokszor pazarul védő Alilović, valamint az egyaránt hat gólig jutó Bánhidi és Radivojevic.

HC Vardar 1961 Szkopje –MOL-PICK SZEGED 26–28 (15–13)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport. Szkopje, Jane Szandanszki Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Jevgenyij Zotyin, Nyikolaj Vologykov (oroszok).
HC Vardar 1961: Risztovszki 1 – Čupić 3/1, Sztojlov 2, Dissinger 2, Karapalevski, Kalaras 2, Gyibirov 6. Csere: Cantegrel (kapus), Georgievszki, Jotić 6, Walczak 4, Ševaljević. Vezetőedző: Stevce Alusevski.
MOL-Pick Szeged: Mikler – Radivojević 6/3, Kašpárek 5, Bombač 3, Bánhidi 6, Mačkovšek, Källman 1. Csere: Alilović (kapus), Gaber 1, Cañellas 2, Bodó 3, M. Straňovský, Šoštarić 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/1, illetve 3/3.
Kiállítás: 4, illetve 6 perc.

Szkopjéban folytatta a BL menetelését a MOL-Pick Szeged. Az elmúlt kilenc napban ez már a harmadik összecsapás volt a nemzetközi porondon. A PSG ellen vereséget szenvedett a Szeged, de a Portó ellen győzni tudtak a kékek. Az biztos volt, hogy nehéz és kemény összecsapás vár Juan Carlos Pastor játékosaira, hisz még soha nem sikerült nyerni Szkopjéban. Eddig!

A MOL-Pick Szeged keretéből Luka Stepančić és Dmitrij Zsitnyikov hiányzott.

Hatékony védekezésére alapozva a Szeged a meccs elején 5–2-re ellépett, ám a Vardar csakhamar egyenlített, majd a meccs harmadánál – első alkalommal – a vezetést is átvette. Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, mert a hazaiak immár pontosabbak voltak, ám a játék képe nem változott, a Vardar egy hármas gólsorozatnak köszönhetően a szünetben 15–13-ra vezetett.

A második félidő elején is fegyelmezetten és tudatosan kézilabdázott a Vardar, amely szándékosan lassította a támadásait, hogy ne fáradjon el a nagy tempóban. A házigazdák a négygólos különbségért támadtak, de nem jártak sikerrel, ezt követően a Szeged előbb egyenlített, majd 22–21-nél ismét vezetett. Mindkét oldalon rendkívül kemény volt a védekezés, de a játékvezetők partnerek voltak ebben. A hazaiak kihagyott helyzetei után, két perccel a vége előtt a vendégek két góllal elléptek, és végül Bánhidi Bence találataival nagy küzdelemben bebiztosították a győzelmet.

A szegediek legeredményesebb játékosa Bánhidi és Bogdan Radivojević volt hat-hat góllal, Stanislav Kašpárek pedig ötször talált be.

A visszavágóra pár napon belül, csütörtökön kerül sor, amikor a Vardar Szkopje csapata Szegedre látogat.

(fotó: pickhandball.hu)

* * *

Cimkék: Bajnokok Ligája férfi kézilabda MOL-Pick Szeged Vardar Szkopje kézilabda