• Megvan az első pontja Vukmirnak: Budaörs–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–1 (0–0)
Ziccer 2021. február 14. 16:50

Budaörs–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–1 (0–0)
Merkantil Bank Liga NB II. 24. forduló, Grosics Gyula Stadion Tatabánya. Vezette: Kovács Gergely, asszisztensek: Bertalan Dávid, Mohos Milán.
Budaörs: Kovács – Fényes (Zsidai 14.), Halmai (Papp 69.), Marques-Airosa, Molnár Cs., Pethő, Petneházi, Petró (Horváth 85.), Pintér (Molnár T. 46.), Sajbán, Vágó. Vezetőedző: Márkus Tibor.
Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Varga B. – Bitó M. (Ódor, 86.), Dobos (Gajdos, 62.), Gréczi (Varga Sz., 62.), Jovanović, Kővári, Moga, Mohl, Oláh, Pejović, Simon. Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Gól: Pető (51.) illetve Gréczi (55.).
Sárga lap: Petneházi (32.) illetve Kővári (79.).

A negyedik helyezetthez utazott vasárnap a Szeged. A múlt héten vezetés után engedte ki a győzelmet a kezéből a csapat és bukta el a három pontot. Most sem volt sokkal könnyebb dolga Vukmir együttesének.

Az első félidő unalmas játszadozással telt, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.

41. percben egy távoli lövéssel veszélyeztetett a hazai gárda, de Varga kikotorta a sarokba tartó lövést

Az 51. percben egy, a félpályáról elvégzett szabadrúgást követően a 11-es pont magasságából Pető Bence fejelt a szegedi kapuba (1–0).

Kettő percre rá, újra Budaörs veszélyeztetett, de a kapu elé ívelt beadásra nem volt érkező ember.

Az 54. percben egyenlített a Szeged, Dobos kihasználta a hazai védők ügyetlenkedését, elhozta a labdát, majd néhány csel után középre lőtte, amely elsuhant a védők lába alatt, pont az érkező Gréci elé, aki belőtte az egyenlítő gólt (1–1).

Az 57. percben Vargának kellett beavatkoznia, egy beadást húzott le a csatárok feje elől.

A 83. percben egy bedobást követően Jovanović elé került labda, a lövése alig szállt a kapu fölé.

Az utolsó percekben többször is veszélyeztetett a vendég együttes, de nem sikerült gólt lőni. Végül megérdemelten hozta el az egy pontot a Szeged-Csanád Grosics Akadémia.

Amennyiben van hozzá kedve, itt megnézheti az egész mérkőzést!

* * *

Cimkék: Budaörs foci labdarúgás Merkantil Bank Liga NB II Szeged-Csanád Grosics Akadémia