Döbör András: Véleményt nyilvánítottam. Ellentmondást érzek a gazdasági racionalizáció és az egység megőrzése között


A hétfői szenátusi ülésről szóló összefoglalónkban azt írtuk:
„ellenvéleménnyel élt Döbör András, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar dékánja”.
Írtunk Döbörnek aki élt is a lehetőséggel, válaszát változtatási nélkül közöljük:
„A Szenátus ülésén nem ellenvéleményt, hanem véleményt nyilvánítottam. Ahogy ott is elmondtam, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a kar demokratikus hagyományainak megfelelően a Kari Tanács hozza meg a döntést, amit a kar szenátorai képviselni fognak a Szenátus ülésén. A döntéshez dékánként azzal járulok hozzá, hogy a kar oktatói és nem oktató dolgozói közösségével, a hallgatói önkormányzat, és a kari szakszervezet képviselőivel eddig is megosztottam és megvitattam, és a jövőben is megosztok és megvitatok minden tudomásomra jutott információt.
Ezen túl a Szenátus és a Dékáni Kollégium ülésén is elmondtam, hogy a modellváltásról szóló tájékoztató anyagban ellentmondást érzek aközött, hogy egyszerre beszél gazdasági racionalizációról, és arról, hogy meg kívánja őrizni az egyetem egységét, ezáltal a jelenleg alulfinanszírozott, gazdaságtalan képzéseket is, mint például a gyakorlatigényes pedagógusképzéseket
- tanárképzés,
- tanító képzés,
- gyógypedagógia,
- szociálpedagógia,
- óvodapedagógia,
vagy a kis hallgatói létszámú bölcsész- és társadalomtudományi képzéseket.
Hozzászólásomban azokat a kérdéseket fogalmaztam meg, ami a JGYPK kari közvéleményét leginkább érdekli.
Hogyan tud arra garanciát adni az állam, mint jelenlegi fenntartó, hogy az új alapítványi fenntartó nem építi le a jelenlegi alulfinanszírozottság okán gazdaságtalan képzéseket, vagy akár gazdaságtalan karokat?
Vagy a modellváltással van esély magasabb normatív támogatás rögzítésére az állammal kötött képzési szerződésekben, van esély az alufinanszírozottság megszüntetésére?
A számtalan felmerülő, és a Rektor Úrnak beküldött kérdésünk mellett ezen kérdésekre szeretnénk megnyugtató választ kapni.”
Kerestük Szabó Imre jogi kari professzort is, aki egy esetleges modellváltáskor felmerülő jogi nehézségekre figyelmeztetett az ülésen, ám ő nem kívánt nyilatkozni.
Szajbély Mihály professzor szenátusi felszólalását még tegnap este közölhettük:
gszl
Nyitóképünket a pedagóguskar holnapjáról vettük át, Ocskó Ferenc felvétele.
* * *
Szeged.hu – Minden, ami Szeged! Tartson velünk a Facebookon is!