• Visszatérés a győzelmi ösvényre: Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 96–75 (29–22, 26–17, 16–13, 25–23)
Ziccer 2021. január 15. 21:52

Képriport
Tényleg kötelező volt a győzelem, hiszen két vereség után az alsóházban tanyázó Kaposvár látogatott Szegedre.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 96–75 (29–22, 26–17, 16–13, 25–23)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Benczur, Praksch, Pozsonyi
Naturtex-SZTE-Szedeák: GOVENS 19/15, Kerpel-Fronius G. 9/3, BROWN 21/3, DZSELETOVICS 22/3, Dickey 6. Csere: Kerpel-Fronius B., Keller I. 12/6, Polányi, Olasz 5, Mayer 2, Balogh Sz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics
Kaposvár: M. Curry 13/3, Krnjajszki 8, Rivers 13/3, Hendlein 4/3, JUKIC 16. Csere: Miliszavljevics 14/12, Baki 2, Révész Á. 3, Bogdán 2. Vezetőedző: Nikola Lazics
Kipontozódott: Baki (35. p.)

A 9. percig volt némi izgalom a találkozón, akkor 20–20-nál volt utoljára egyenlő ellenfél a Kaposvár. A mieink ezután fokozatosan lendültek a meccsbe, a 13. percben már 31–27 volt ide. Ezután egy álomszerű 5 perc következett: a kaposváriak mindössze 4 pontot tudtak dobni, míg a Szedeák 20-at szórt, ez a rohanás aztán rá is nyomta a bélyegét a mérkőzésre a továbbiakban. A második negyed után 55–39-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik és negyedik negyedben sem engedte magához közelebb a Szedeák a Kaposvárt, Govens, Brown és Dzseeletovics remeklésének köszönhetően tovább nőtt a különbség. A 32. percben már 75–54 volt, majd egy újabb ütős 5 perc jött: 15 pontot dobtak a hazaiak, miközben csak 8-at kaptak, így a 37. percben 90–62-re alakult a meccs állása. A végére kicsit kiengedtek a szegediek, jöttek a cserék is, így 96–75 lett a vége.

Szrecsko Szekulovics: – Két vereség – Oroszlány, Falco – után fontos volt ez a győzelem, amelyet végig vezetve, jó játékkal szereztünk meg. Játékosaink mentális állapotára jellemző, hogy százszázalékosan értékesítették a büntetőket.

Nikola Lazics: – A Szeged minden tekintetben jobb csapat nálunk, jelenleg nem vagyunk egy súlycsoportban. Sok könnyű kosarat engedélyeztünk, gyakori hibáinkat rendre megbüntette ellenfelünk, ezért ilyen különbségű győzelme is megérdemelt. Gondjainkat növeli, hogy Hendlein Roland sérülés miatt korán kivált a játékból.