• Mindenki kékbe! A tévé előtt... Üvöltse otthon győzelembe a MOL-Pick Szegedet!
Ziccer 2020. december 17. 09:13

Mindenki kékbe! A tévé előtt... Üvöltse otthon győzelembe a MOL-Pick Szegedet!

MOL-Pick Szeged–Telekom Veszprém: lassan negyven éve tart a versengés, először játszanak üres lelátók előtt.

Ez volt az első, 1981. április 26-án, így tudósított róla a Délmagyarország; akkor még a vendégcsapatot írták előre:

Veszprémi Építők–Sz. Volán 21–21 (11–8)
Városi Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Papp I., Kiss L.
Veszprém: Bartalos B. – Horváth G. 3, Nád 1, KELLER 5, Salamon 3, KOCSIS P. 7 (4), Pardi 1. Csere: Illés (kapus), Demény, Debre 1. Edző: Kiss Szilárd.
Sz. Volán: BARTALOS Z. – Dobó, TENKE E. 9 (3), SZABÓ L. 6 (1), Vizsnyiczai, Lukács 3, Sándor I. 1. Csere: FARKAS (kapus), Hubai 2, Vincze. Edző: Buday Ferenc.
(Zárójelben a hétméteresből elért gólok számát tüntettük fel.)
Kiállítások: 12, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 7/4, illetve 6/4.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–1, 12. perc: 6–4, 18. perc: 9–5, 38. perc: 14–10, 45. perc: 19–15.

A befejezés előtt 16 másodperccel hétméterest hibáztak a vendégek. A tartalékos hazaiak küzdeni tudását dicséri, hogy vert helyzetből egyenlítettek, s legalább az egyik bajnoki pontot megszerezték.

Kétezer néző akkor teljes telt házat jelentett Újszegeden, a Bartalos testvérek párbaja a kapukban biztos, hogy unikum volt, ahogy a Tenke Endre, Szabó Sonka–Keller, Kocsis „éleslövészet” is.

Biztos, hogy mindkét oldalon örülnének annak, ha ma kinn lennének kétezren, de a járvány miatt erre nincs lehetőség, ez lesz az első zárt kapus mérkőzése a két csapatnak.