• Aranyos lányok: nyolc aranyérmet szereztek a szegedi úszók az országos bajnokságon
Ziccer 2020. december 12. 20:57

A koronavírus-járvány árnyékában tartották meg az úszók országos bajnokságát. A Szegedi Úszó Egylet remekül szerepelt.

A szegedi úszók 8 aranyat, 1 ezüstöt, 3 bronzérmet és számos döntős helyezéssel sok pontot szereztek.

A legeredményesebb szegedi versenyző Fábián Bettina lett, aki csapatban 2 aranyat és 1 ezüstöt szerzett, utóbbi a legjobb egyéni teljesítmény volt: 400 méteres gyorsúszásban állhatott a dobogó második fokára. Ugyanebben a számban Vas Luca bronzérmes lett. Sőt, Vas Luca 800 méteres gyorsúszásban is elhozott egy bronzot, így a szegediek közül ő vehetett át egyedüliként 4 érmet az ob-n, miután tagja volt a 2 aranyat szerzett SZUE-s gyorsváltónak.

A váltóban szintén 2 aranyat szerző Fábián Fanni sem maradt egyéni érem nélkül, ő 200 méteres gyorsúszásban lett harmadik. A gyorsváltó negyedik tagja, Pádár Nikolett is közel járt az egyéni érmekhez: 200 méteres gyorsúszásban 4., 50 méter gyorson 5. lett.

• Női 4x200 m gyors
    1. Haász SZUE (Pádár Nikolett, Fábián Bettina, Fábián Fanni, Vas Luca)
  • Női 4x100 m gyors
    1. Haász SZUE (Pádár Nikolett, Fábián Fanni, Fábián Bettina, Vas Luca)