• Rendrakás negyed óra alatt az első félidőben: Ferencváros–Barcelona 0–3 (0–3)

Rendrakás negyed óra alatt az első félidőben: Ferencváros–Barcelona 0–3 (0–3)

Képriport
Ez van. Ekkora a különbség a két csapat és a két bajnokság között. Minimum.

Ferencváros–Barcelona 0–3 (0–3)
Labdarúgó Bajnokok Ligája, G csoport, 5. játéknap, Budapest, Puskás Aréna, vezette: Alekszej Kulbakov, asszisztensek: Dmitrij Zsuk, Oleg Masljanko (fehéroroszok).
Ferencváros: Dibusz – Heister (Lovrencsics, 64.), Dvali, Frimpong, Blažič, Botka – Uzuni (Baturina, 71.), Somalia (Haratyin, 81.), Sigér (Laïdouni, 64.), Isael – Tocmac (Mak, 71.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov.
Barcelona: Neto – Alba (Junior Firpo, a szünetben), Lenglet (Aleñá, 65.), Mingueza, Dest, – Busquets (de Jong, a szünetben), Pjanic, – Dembélé, Griezmann (Puig, 65.), Trincão – Braithwaite (Konrad, 80.). Vezetőedző: Ronald Koeman.
Gól: Griezmann (14.), Braithwaite (20.), (Dembélé, 28. – 11-esből).
Sárga lap: Frimpong (27.), Busquets (30.), Griezmann (53.), Trincão (70.).

Az utolsó hazai bajnoki a Puskás Arénában – ebben a szezonban.

Ez volt a fő mondanivaló a mérkőzés előtt.

Meg az, hogy nem jött el Messi, Coutinho és ter Stegen, illetve Fati, Piqué valamint Umtiti egyaránt térdsérüléssel küszködött.

A Camp Nouban 5–1 lett, az ottani gólszerzők közül egyedül Dembélé kezdett, Pedri a padon ült ott, a többiek meg a fönti hiányzó listában vannak most ott – Messi, Fati, Coutinho.

A meccs egyébként egy muszáj kilencven perc volt, de ez igaz volt a Juventus–Dinamo Kijev mérkőzésre is: december 8-án, Dinamóban – igen, ott – kell nyerni, vagy minimum 3–3-as döntetlent játszani, és akkor mehet az FTC az Európa Ligába. Persze, ha ezen a játéknapon több pontot szerez a Fradika a Kijevnél, akkor a bármilyen iksz is elég az ukrán fővárosban, ám ennek a találkozó előtt nem igazán volt realitása.

Mondjuk spanyol csapat még nem ütötte Pesten a Ferencvárost semmilyen nemzetközi tétmeccsen.

A Ferencváros kezdett, viszont az első öt percben érdemben nem rúgott labdába a félvonalon túl – a mészcsík megnevezését Hajdu B. Istvántól vettem kölcsön.

A 14. percben Dibusz köténygólt kapott: Jordi Albát szöktették a bal oldalon, szépen tette be középre, jött Griezmann, és jobbal a háta mögött bebelsőzte, 0–1.

Jó volt! Valami ilyesmit mondanak valamilyen nyelven Griezmannak (vigyorog) a csapattársai, miután megszerezte a vezetést. Kattintson fönti képünkre, nézze meg az MTI galériáját!

Hat perccel később megint a bal oldalról jött a beadás, ezúttal Dembélé adta a gólpasszt, Braithwaite kicsit egyszerűbben, előrecsúszva passzolta be Dibusz kapujának bal oldalába, 0–2.

A 27. percben Briathwaite lépett ki, Frimpong üldözte, de nem érte utol, becsúszva próbálta menteni, de nem sikerült, felrúgta a dán csatárt. A tizenegyest Dembélé a jobb alsó sarokba helyezte, Dibusz balra dőlt el, 0–3.

Másodpercig sem volt kérdés az első félidőben, hogy melyik a jobb csapat, ahogy az sem volt kérdés, lehet-e bármire esélye a hazaiaknak ekkor.

A második félidőben egy emberként reménykedett mindenki abban, összejön egy magyar gól.

Majdnem összejött a 49. percben: előbb Tocmac lövését blokkolta a sárga védelem, majd a lepattanót Sigér csavarta kapura, végül mellé ment.

A 72. percben szépíthetett volna a Ferencváros, két csere hozta össze a lehetőséget, Lovrencsics balról adott be, Baturina középről fejelt, Neto védett szépen.

Ennyi. Kijevben kell jónak lenni az Európa Ligáért.

A meccs alatt végig ott volt a szurkolók hangja, valószínűleg hangszórókról játszották be mindig a legjobbkor a meccshez éppen illő rigmusokat. Mást nem tudunk elképzelni ezzel kapcsolatosan.