• A második félidőben nagyon elhúzott a Szeged: Budakalász–MOL-Pick Szeged 24–33 (15–17)
Ziccer 2020. november 21. 18:25

Sok meccse elmaradt a kékeknek az elmúlt hetekben a járvány miatt, ezt pont megtartották. Nyertek is simán idegenben.

A MOL-Pick Szeged különösen a második félidőben nyújtott teljesítményével győzött a Budakalász otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Budakalász–MOL-Pick Szeged 24–33 (15–17)
K&H férfi kézilabda liga, 14. forduló, Budakalász, zárt kapu. Vezette: Felhő, Öcsi.
Budakalász: Boros – Nagy N. 3/1, Perisics 5/2, Tyiskov 1, Rotim 4, Holpert 1, Koncz 5. Csere: Váczi (kapus), Radnic 1, Kiss B. 2, Prokob 1, Maracskó, Simányi, Ceranic, Hrabák 1. Vezetőedző: Csoknyai István.
MOL-Pick Szeged: Mikler – Radivojevics 10/6, Kaspárek 3, Bombac 3, Bánhidi 2, Bodó 7, Stranovsky 2. Csere: Krivokapics, Nagy T. (kapusok), Mackovsek 3, Canellas, Gaber 1, Rosta 1, Kecskés, Rea 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 6/6

A MOL-Pick Szeged hivatalos honlapján nem sokkal a találkozó után megjelent Süli Róbert tudósítása a meccsről, az alábbiakban ennek szerkesztett változata olvasható.

Két meccset is játszott a szegedi csapat pár nap leforgása alatt: a sikeres szerdai, az Eger elleni hazai bajnoki után (47-27) szombaton idegenben, a Budakalász ellen léptek pályára. A keret egy helyen változott: Nik Henigman egy kisebb sérülés miatt nem játszott, helyette Krivokapics Luka került be a keretbe, aki első NB I-es meccsére készülhetett. Bodó Richárdnak pedig ez volt a 100. meccse a csapatban.

Hazai góllal kezdődött a meccs: Perisics vette be Mikler kapuját, majd Rotim is gólt szerzett. Bombac és Radivojevics találataival 30 másodperc alatt egyenlített a Szeged (2–2), de támadásban többször is hibáztak, így megőrizte előnyét a hazai csapat: a 8. percben 4–2-re vezettek. A kékek emberhátrányban hozták be a lemaradást, a 12. percben pedig Bodó révén először vezettek (7–6). A Covid-19-betegségen átesett Bánhidi Bence a 15. percben szerezte az első gólját, ekkor már kettővel vezetett a Szeged (9–7). Aztán jött egy Bodó-, majd egy Kaspárek-bomba (15–12). A hajrában ledolgozott egy gólt a Budakalász, de így is 17-15 volt félidőben.

A második félidő Perisics hetesével kezdődött: az újonc Krivokapics Luka nem tudott hárítani. Radivojevics ejtése hetesből, majd szélső gólja következett, ezzel 19–16-ra vezetett a Szeged. Mikler lábbal védte Perisic hetesét, majd Radivojevics már az ötödik büntetőjét vágta be: 21–17. A 42. percben időt kért a Budakalász. Radivojevics nagyon elkapta a fonalat, góljainak köszönhetően 23–17-re lépett el a szegedi csapat. Bodó is szórta a gólokat, ekkor már 28-20 volt az állás. Az 54. percben Mackovsek szerzett gólt: 30–21.

Mikler 24 perc alatt összesen 5 gólt kapott, így hajrára beállhatott a kapuba újból Kirvokapics. Nagy Tibi is bejött egy hetesre, amit meg is fogott.

A vége 33–24, magabiztos győzelem, ami a hatodik volt az idei K&H férfi kézilabda ligában. (Ebben a szezonban már játszottak a Budakalásszal, akkor Szegeden 34–22-re nyertek.)

A jövő héten csütörtökön a Bajnokok Ligájában itthon játszik a MOL-Pick Szeged, a norvég Elverum Handball lesz az ellenfél, 18.45-től. És játszik még egy meccset a csapat a jövő héten: szombaton 19 órakor a Csurgói KK érkezik.