• Jól helytálltak a magyarok, reális eredmény született: Magyarország–Szerbia 1–1 (1–1)
Ziccer 2020. november 15. 23:07

Kevés pihenője volt a magyar válogatottnak, hisz csütörtökön még Európa Bajnoki pótselejtezőt játszottak az Izlandiak ellen, vasárnap este pedig a Szerbek ellen kellett pályára lépni Nemzetek Ligája-mérkőzésen. Végül igazságos döntetlen született, igaz a magyarok közelebb álltak a győzelemhez.

Szoboszlai Dominik mellett Botka Endre, Nagy Ádám, Kalmár Zsolt és Holender Filip maradt meg a csütörtöki kezdőcsapatból, amely az Izland elleni, 21-re megnyert Európa-bajnoki pótselejtezőn lépett pályára. Csereként Nikolics, valamint Sigér Dávid is játéklehetőséget kapott három nappal ezelőtt a mostani kezdők közül.

A magyar válogatott októberben 10-ra tudott nyerni Belgrádban, így mindenki reménykedett abban, hogy itthon is meg tudjuk verni a szerbeket.

Magyarország–Szerbia 1–1 (1–1)
Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport, 5. forduló, Puskás Aréna, zárt kapu, v.: Glenn Nyberg (svéd).
Magyarország: Dibusz Botka, Lang, Kecskés Bese (Gyurcsó, 78.), Nagy Á., Kalmár, Sigér (Nego, 58.), Holender (Hangya, 68.) Szoboszlai (Schäfer, 78.) Nikolics (Könyves, 57.).
Szerbia: Dmitrovic Milinkovic, Spajic, Gudelj Radonjic (Vlahovic, 79.), Lazovic (Gacinovic, 57.), Lukic, Maksimovic (Grujic, 62.), Ristic (Mladenovic, 62.) Jovic, Tadic (Milinkovic-Savic, 79.).
Gól: Kalmár (39.), illetve Radonjic (17.).
Sárga lap: Sigér (51.), illetve Maksimovic (30.), Lukic (46.), Spajic (64.).

Ugyan a magyar csapat kezdte aktívabban a találkozót, a vendégek szerezték meg a vezetést bő negyedóra játékot követően.

A 17. percben Radonjic kapott egy tökéletes kiugratást, könnyedén futotta le Kecskést, Dibusz mellett is elvitte a labdát, majd a kapu jobb oldalába passzolt (0–1).

A kapott gól nem szegte a magyarok kedvét, akik leginkább Szoboszlai Dominik révén próbálkoztak.

A 39. percben Kalmár játszott össze gyönyörűen Nikoliccsal húsz méterre a szerbek kapujától, a visszakapott labda előbbit teljesen üresen találta, a DAC középpályása pedig tíz méterről higgadtan a bal sarokba gurított (1–1).

A fordulást követően mintha egy fokozattal lejjebb kapcsoltak volna a csapatok, döcögős mezőnyjáték alakult ki, a kapuk nem forogtak veszélyben. A második félidő első helyzetére a 81. percig kellett várni, Jovic célt tévesztett, nem sokkal a rendes játékidő vége előtt pedig Dibusz Dénesnek kellett nagyot védenie.

A magyar együttes ezzel biztosította bennmaradását a második osztályban, és pontszámban utolérte a kvartettben éllovas oroszokat. A csapat a szerdai záró fordulóban Törökországot fogadja a Puskás Arénában, és még a feljutást jelentő első helyet is megszerezheti.

* * *

Cimkék: férfi labdarúgás Nemzetek Ligája Szerbia foci labdarúgás magyar labdarúgó-válogatott