• Gulácsi a pokolban kezdett, majd a mennybe jutott, Szoboszlai kilőtt minket az Eb-re: Magyarország–Izland 2–1 (0–1)
Ziccer 2020. november 12. 22:48

Képriport
Orbán és Botka nekimentek a vikingeknek, Nego és Szoboszlai elhozták a meccset.

Magyarország–Izland 2–1 (0–1)
Európa Bajnokság, pótselejtező. Budapest, Puskás Aréna. Vezette: Kuipers (holland).
Magyarország: Gulácsi – Fiola (Lovrencsics, 61.), Botka, Orbán, Szalai A., Holender (Nikolics, 72.) – Kalmár (Sigér, 61.), Nagy Á. (Nego, 84.), Szoboszlai – Sallai, Szalai Á. (Könyves, 84.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Izland: Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, Magnússon – Sigurjónsson (Ingason, 87.), Gunnarsson (Skúlason, 83.) Bjarnason, G. Sigurdsson,  – J. Gudmundsson (Bödvarsson, 73.), Finnbogason (A. Gudmundsson, 73.). Szövetségi kapitány: Erik Hamrén.
Gól: Nego (88.), Szoboszlai (90+2.), illetve G. Sigurdsson (11.).
Sárga lap: Szalai A. (63.), illetve G. Sigurdsson (5.), Ingason (95.).

2016-ban Marseille-ben Magyarország 1–1-es döntetlent játszott Izlandal a Franciaországban rendezett Európa-bajnokságon a csoportkör második fordulójában. Az izlandi csapat kezdőjéből tízen most, négy évvel később is ott voltak a keretben.

Pár nappal a mérkőzés előtt derült ki, hogy a járványügyi intézkedések miatt közönség nélkül csap össze a két válogatott. Nem sokkal később a magyar csapatnak azzal is szembesülnie kellett, hogy Marco Rossi nem lesz velük – az olasz kapitány ugyanis megfertőződött a koronavírussal.

Teljesen egyértelmű: Szoboszlai Dominiknak minden labdát mindenhonnan kapura kell rúgnia, szögletből, sőt kirúgásból is. Akinek ilyen rúgótechnikája van, az a vőlegény cipőjében is mesterhármast tud lőni, bármelyik csapatnak! Kattintson fönti képünkre, nézze meg galériánkat! (fotók: MTI)

Az izlandiak az első félidő 11. percében szerezték meg a vezetést, Sigurdsson góljával, és aztán a félidő végéig nem is eresztették el. Úgy tűnt, ez így is marad, de pont mint 2016-ban, most is a 88. percben érkezett a magyar egyenlítés Negótól, majd négy perccel később jött a mérkőzést eldöntő gól 25 méterről Szoboszlaitól.