• Hatalmas hajrával megvan az első pont: Ferencváros–Dinamo Kijev 2–2 (0–2)
Ziccer 2020. október 28. 21:00

Hatalmas hajrával megvan az első pont: Ferencváros–Dinamo Kijev 2–2 (0–2)

Képriport
Negyed évszázad után után először játszott otthon csoportmeccset a Ferencváros a legrangosabb európai kupasorozatban – ez lehetett volna az első alkalom, amikor egy magyar klubcsapat megveri a Dinamo Kijevet, helyette az utolsó pillanatban sikerült döntetlenre menteni a találkozót a Bajnokok Ligája 2. fordulójában.

FTC–Dinamo Kijev 2–2 (0–2)
UEFA Bajnokok Ligája, 2. forduló G csoport, Budapest, Groupama Aréna, vezette: Ivan Kruzilak, asszisztensek: Tomas Somolani, Cyril Gringore.
FTC: Dibusz – Lovrencsics (Botka, 86.), Blažič, Kovačević (Dvali, 86.), Heister – Somália, Sigér (Mak, 73.), Haratyin (Laidouni, 65.), – Zubkov, Isael (Boli, 73.), Tokmac. Vezetőedző: Szerhij Rebrov.
Dinamo Kijev: Boyko – Kędziora, Zabarnyi, Popov, Karavaev – Buyalskiy (Garmas, 82.),  Sydorchuk, Shaparenko (Baluta, 89.) – Tsygankov (Rodrigues, 90+3.), Supryaha (Verbic, 89.), De Pena. Vezetőedző: Mircea Lucencu.
Gól: Tokmac (59.), Boli (90.) illetve Tsygankov (28. – 11-es), De Pena (41.).
Sárga lap: Somália (12.), Heister (21.), Haratyin (27.), Laidouni (72.), Tokmac (73.) illetve Sydorchuk (52.), Buyalskiy(76).
Piros lap: Sydorchuk (86.).

Ez történt a meccsen: Az első Dinamo-gól a 28. percben érkezett, büntetőt rúghattak a vendégek a Haratyin kezére pattanó labda miatt. A 41. percen jött az újabb ukrán találat De Penától, hajszálon múlott, hogy Lovrencsics nem tudta megakadályozni. Tokmac a második félidő 59. percében szépített egy bombával. Addig gyűjtögették a sárga lapokat a játékosok, amíg Sydorchuknak kigyűlt a kettő, így a kijevinek le kellett ballagnia a pályáról. A rendes játékidő végén, a 89. percben Bolinak sikerült becsempésznie a labdát az emberhátrányban játszó ukránok kapujába, ezzel egyenlített a Ferencváros.

90.+5. perc: Még egy szögletet belepréselnek a ferencvárosiak a meccsbe, Zubkov ígéretes lövése célt téveszt, döntetlen az eredmény: Ferencváros–Dinamo Kijev 2–2.

90.+4. perc: Mak lő szögletet, de nem sikerül beküzdeni a labdát a kapuba.

90.+3. perc: Rodrigues áll be Tsygankov helyére.

89. perc: Shaparenko helyett Baluta érkezett, de rögtön utána egyenlít a Ferencváros, Boli csempészi be a labdát a zűrzavar közepette, 2–2.

87. perc: Ígéretes magyar szabadrúgás, közel is ér a kapuhoz a labda, Dvali volt helyzetben, de sajnos lesen is.

86. perc: Sydorchuk egy becsúszásért sárgát kap, volt már neki egy úgyhogy le is jön a pályáról. Emberhátrányban a Kijev! Dvali beáll Kovačević helyére, Lovrencsicset Botka váltja.

84. perc: Boli lehetőséget látott és rálőtt, de Boyko résen volt és megfogta.

81. perc: Buyalsky helyére Harmash jön fel, hatástalan szögletet rúgnak az ukránok.

77. perc: Rövid ukrán ostrom a magyar kapu előtt, de De Pena beadását Dibusz simán lehúzta.

Lovrencsics és Buyalskiy. Nézze meg a meccsen készült galériánkat! (fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

76. perc: Buyalskiy kap sárgát, nem kellett volna rácsúszni Kovačevićre.

73. perc: Isael helyére Boli áll be, Sigér helyére pedig Mak.

71. perc: Laidouni 6 perc alatt szerzett egy sárgát, lerántásért, aztán Tokmac is reklamálásért.

70. perc: Ferencvárosi szabadrúgás jó messziről, egyenesen Boyko kezébe.

65. perc: Haratyin helyett Laidouni érkezik csereként a pályára.

64. perc: Második ukrán szöglet, ezt is sikerült gól nélkül megúszni.

62. perc: Újabb szögletet lőhetett Isael, de rögtön bedobásra cseréltük.

59. perc: Tocmak gólt szerez, szinte a semmiből, kapufáról pattan a hálóba a bombaerős lövése, 2–1-re szépít a Fradi. Harminc éve ez az első magyar gól, amit a Kijev kapott.

52. perc: Sydorchuk sárgát kap Somália fellökéséért.

48. perc: Tsygankov próbálkozik, de Haratyinról pattan le a labda az FTC kapuja előtt.

45. + 1. perc: Még egy magyar szöglet a rendes játékidőn túl, Isael kisszöglettel próbálkozott, hatástalanul. Vége az első félidőnek.

45. perc: Tokmac messziről próbálkozik, de nem találja el az ukrán kaput.

41. perc: De Pena szerez gólt, Lovrencsics nem tudta megállítani. 2–0 a Kijevnek.

40. perc: Első szögletét rúgja a fradi, Isael íveli be a labdát, amit Boyko magabiztosan, lekap a levegőből.

37. perc: Lovrencsics szép beadása után alakult ki lövőhelyzet, Tokmac-nak sikerült rálőnie, de nem talált be.

28. perc: Tsygankov begurítja a tizenegyest, vezet a Dinamo Kijev, 1–0

26. perc: Haratyin sárga lapot kap kezezés miatt, büntetőt lőhet a Kijev.

24. perc: Tsygankov felgyógyult és kapura lőtt, szerencsére messze elkerülte a labda a hálót.

Tsygankov vs. Heister. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

21. perc: Heister kap sárgát, Tsygankov elé csúszott be, aki a földön is maradt.

19. perc: Karavaev lövését Dibusz védte.

18. perc: Isael szabadrúgása messze elkerülte a kaput.

13. perc: Sárga lapot kapott Somália. Shaparenko ellen szabálytalankodott a bíró szerint.

7. perc: Megvolt az első kaput veszélyeztető lövés, Isael löketét védte Boyko.

Kezdőcsapatok:

FTC: Dibusz – Somália, Lovrencsics, Tokmac Nguen, Zubkov, Haratyin, Kovačević, Sigér, Blažič, Heister, Isael. Vezetőedző: Szerhij Rebrov.

Dinamo Kijev: Boyko – Popov, Sydorchuk, Shaparenko, De Pena, Tsygankov, Karavaev, Zabarnyi, Buyalskiy, Supryaha, Kędziora. Vezetőedző: Mircea Lucencu.