Megadták a szikrát a forradalomnak, majd bölcsességből is jelesre vizsgáztak a szegediek 1956-ban: itt a Szeged Podcast tizenkettedik adása!



1956 történetéről sokat lehet hallani az iskolákban, és minden évben október 23-a környékén a tévében, a rádióban, az interneten, mindenhol. A huszadik századi magyar történelem egyik legfontosabb eseményének szegedi történéseiről, azoknak a miértjéről, mikéntjéről és megítéléséről viszont már sokkal kevesebb szó esik ilyenkor.
- Tudta például, hogy eredetileg miért gyűltek össze a diákok október 16-án a szegedi bölcsészkar Auditorium Maximumában, ahol aztán újjáalakult a MEFESZ, amit a forradalom szikrájának szokás tekinteni?
- Vagy hogy pontosan mi történt október 23-án este a szegedi belvárosban?
- És hogy hogyan zajlott a Takaréktár utcai sortűz, egyáltalán mennyi ember és katona volt az utcában, ahol többen is életüket vesztették?
- Ismeri a szegedi események hőseinek neveit?
Ha ezek közül akár csak egyre is nem a válasz, akkor már megéri meghallgatnia a Szeged Podcast legfrissebb adását, amiben Jancsák Csaba szociológussal, az SZTE Alkalmazott Társadalomtudományok Tanszékének vezetőjével, és Kiss Gábor Ferenccel, az SZTE hadtörténészével beszélgettünk a forradalom szegedi eseményeiről.
Szeged Podcast · Szeged Podcast 012 · 2020.10.23.
Az adás végén levezetésképpen több kikapcsolódási lehetőséget is ajánlunk a hétvégére.
Hallgassa, aki úgy érzi!
kmn
* * *
Szeged.hu – Minden, ami Szeged! Tartson velünk a Facebookon is!