• Nem sokra ment az emberelőnnyel a Fradi, de 25 év után újra gólt lőttek a BL-főtáblán: Barcelona–Ferencváros 5–1 (2–0)
Ziccer 2020. október 20. 20:59

Megvolt a Fradi első meccse a BL főtábláján Barcelonában, élőben követtük a legfontosabb eseményeket. Videókon a gólok.

Röviden a lényeg: 25 év után játszott újra BL-főtáblás meccset a Fradi, a Barcelona ellen léptek pályára. A meccs elején rövid ideig úgy tűnt, egyenrangú partnerei lehetnek a katalánoknak, össze is hoztak egy lesgólt, majd egy kapufát, aztán viszont Messi tizenegyest harcolt ki, berúgta, a Barça egyre többet támadt és a szünetre már kettővel vezetett. A második félidő elején újabb gólt szereztek Messiék, majd Gerard Piqué összehozott a magyar csapatnak egy büntetőt, ki is állították, a Fradi pedig megszerezte első BL-gólját ebben az évezredben. Sokra viszont nem mentek a húszperces emberelőnyükkel: a katalánok tíz emberrel is lőttek még két gólt, így a végén négygólos különbséggel ért véget a meccs. A Barça összességében simán verte a Fradit, ahogy arra számítani is lehetett, a magyar csapat ugyanakkor tisztességesen helyt állt. A végeredmény reális, de nem megalázó.

Szerhij Rebrov csapata a következő fordulóban, jövő szerdán az ukrán Dinamo Kijevet fogadja a Groupama Arénában.

Barcelona–Ferencváros 5–1 (2–0)
Camp Nou, zártkapus, vezette: Sandro Schärer (svájci)
Barcelona: Neto – Sergi Roberto (Junior Firpo, 63.), Piqué, Lenglet, Dest – Pjanić (Busquets, 76.), De Jong – Trincão (Dembélé, 63.), Coutinho (Araújo, 71.), Ansu Fati (Pedri, 63.) – Messi
Ferencváros: Dibusz – Botka (Lovrencsics, 77.), Kovačević, Blažič, Ćivić (Heister, 63.) – Sigér, Haratyin, Laidouni (Somalia, 63.) – Zubkov (Mak, 71.), Isael, Tokmac (Boli, 71.)
gól: Messi (27., 11-esből), Ansu Fati (42.), Coutinho (52.), Pedri (82.), Dembélé (89.), illetve Haratyin (70., 11-esből)
piros lap: Piqué (69.)

Részletek videókkal:

93 perc: Vége, ötöt kapott a Fradi a Barcelonától a Camp Nouban. De egyet lőtt is, negyedszázada nem történt ilyen a BL főtábláján.

93. perc: Messi még egyszer rálőtte a Fradi kapujára, Dibusz Dénes repülve védte.

92. perc: Kovačević szerzett magának egy sárgát, amiért megrúgta Sergino Destet.

89. perc: Egy Barça-támadás végén Messi passzolta le a labdát a Dembélének a tizenegyespontról, aki kapásból be is vágta, kb. kiltenc-tíz méterről. A Messiék második góljukat szerzik emberhátrányban. (5–1)

88. perc: Fradi helyzet: Mak lőtt balról kapura, Neto mentett, a kipattanót Lovrencsincs viszont mellé lőtte.

85. perc: A ferencvárosi gólt szerző Haratyin felrúgta De Jongot, amiért sárgát adott a bíró.

82. perc: A nagyon gyors Dembélé a Fradi négy védőjét kötötte le és csapta be, egymaga megcsinálta helyzetet, majd az ötös jobb széléről középre, a tizenegyespontra passzolt, és bár Pedrinek nem volt tökéletes, bőven volt ideje elérnie a labdát, amit könnyedén lőtt be, Dibusz ugyan lekövette, de nem tudta védeni. Pedri egyébként Fatihoz hasonlóan még csak 17 éves, és bár nem rekord a gólja, de ezzel mostantól ő is ott van a legfiatalabb BL-góllövők között. (4–1)

76-77 perc: Megint cserék: a Barçában első BL-meccsét játszó Pjanić helyett Sergio Busquets állt be, a Fradiban Botka Endrét pedig Lovrencsics Gergő váltotta.

71. perc: A Fradi gólja után Koeman rögtön le is hozta Coutinhót, Araújo jött a helyére, majd a Fradi is cserélt: Zubkov helyett Róbert Mak állt be, a csapat legjobbát, Tokmacot pedig Boli váltotta.

68-70. perc: Tokmac sebességét már nem először nem tudta tartani Gerard Piqué, aki kisebb birkózás után utolsó emberként rántotta le a Fradi támadóját: a bíró tizenegyest ítélt Piquét pedig pirossal leküldte a pályáról. A Juventus elleni csoportrangadón biztos nem játszik. Ihor Haratyin ugyan nekifutás közben kicsit megtorpant, végül mégis higgadtan lőtte be a Fradi tizenegyesét. (3–1)

62. perc: A Koeman érzi, hogy ez a meccs már bőven megvan, hármas csere jön: Sergi Roberto, Ansu Fati és Trincão jön le, Junior Firpo, Pedri és Dembélé jöttek be helyettük. A Fradi is cserél, kettőt: Laidouni és Ćivić jön le, Somália és Heister jöttek a helyükre.

60. perc: Tokmac most biztosan nem lesről rontott a Barca kapujára, két védő kísérte, ki is sodródott oldalra, viszont nem volt kinek adnia a labdát, megállt, hogy bevárja a többieket, majd Isaelhez passzolt, aki úgy rúgta ki valahova a lelátó felső szektorába, mintha lenne ott valaki.

59. perc: Messi szabadrúgása megpattan a sorfalon.

52. perc: Mattot adott a Fradi védőinek a Messi–Fati–Coutinho-hármas: a tizenhatoson belül Messi cselezgetett, majd Fatihoz passzolt, aki sarokkal adta tovább Coutinhonak, ő meg kapásból bevágta a bal alsóba. (3–0)

45. perc: A játékvezető semmit sem hosszabbított az első félidő végén, 2–0-ás előnnyel mehet az öltözőbe a Barcelona, de a Fradinak sem kell szégyenkeznie, több helyzetük is volt, főleg a játékrész első felében.

42. perc: De Jong adta be zseniálisan a labdát a tizenhatoson belülre, átemelve mindenkin a villámgyorsan érkező Ansu Fatinak, aki már eddig is a BL legfiatalabb góllövője volt, most viszont meglőtte második gólját is a Bajnokok Ligájában, pedig még mindig nem töltötte be a 18. évét. (2–0)

37. perc: Megint Messi tört kapura, egy csellel elfektette Dibuszt, majd óriási kapufát lőtt, viszont ő is lesről indult, akárcsak Tokmac a meccs elején.

36. perc: Fati közeli lövését védte Dibusz remekül.

26. perc: Messi tört volna be jobbról a tizenhatoson belülre, a Fradi védői nem is tudták szabályosan megállítani, akasztották a lábát. Tizenegyes. Messi magabiztosan be is vágta. (1–0) A gólja pedig rekord: a Fradi a 36. csapat a Bajnokok Ligájában, aminek Lionel Messi gólt lőtt.

20. perc: Megint a Fradinak adódott helyzete, Isael az ötös sarkáról találta telibe a kapufát, Neto csak nézte.

10. perc: A Camp Nouban zárt kapuk mögött játszott meccs első tíz percében túl sok izgalom nem volt, a Barcelonának volt egy közepesen gyenge helyzetkezdeménye, majd a tízedik percben Tokmac indult meg a Fradiból félpályáról, a védők nem tudták megállítani, a 14-15 méterről hatalmas gólt vágott Netónak. Viszont lesről indult, így a gól nem érvényes.

Nem túl nagy meglepetésre Lionel Messi és Ansu Fati is a kezdőbe került az FC Barcelonában, ami a Zubkov, Isael, Tokmac hármassal támadó Ferencváros ellen játszik a Bajnokok Ligája főtáblájának első fordulójában. A Fradi a kezdőcsapata alapján a védekezésre helyezi a nagyobb hangsúlyt, Zubkovékat a magyar válogatott Sigér Dávid támogatja a középpályáról.

A meccset zárt kapuk mögött játsszák a csodálatos Camp Nou Stadionban.

A kezdőcsapatok:

Barcelona: Neto - Sergi Roberto, Gerard Piqué, Clement Lenglet, Sergino Dest - Frenkie De Jong, Miralem Pjanić - Ansu Fati, Philipp Coutinho, Trincão - Lionel Messi

Ferencváros: Dibusz Dénes - Botka Endre, Miha Blažič, Adnan Kovačević, Eldar Ćivić - Ihor Haratyin, Aissa Laidouni - Sigér Dávid - Olekszandr Zubkov, Isael - Tokmac Nguen

kmn

* * *

Cimkék: Bajnokok Ligája Barcelona Ferencváros férfi labdarúgás foci focicsapat labdarúgás Lionel Messi Szerhij Rebrov