• Félidőben még vezettek, aztán mégis kiesett az Európa-ligából a Fehérvár: Standard Liege–MOL Fehérvár FC 3–1 (0–1)
Ziccer 2020. október 1. 22:38

A Standard Liege hátrányból fordítva győzte le a vendég MOL Fehérvárt csütörtökön az Európa-liga utolsó, negyedik selejtezőkörében, így a belga csapat jutott főtáblára.

Egyáltalán nem kezdte alárendelt szerepben a meccset az esélytelenebbnek tartott Fehérvár, sőt, első gyors ellentámadásából Nikolics betalált, így tíz perc elteltével előnybe került a csapat (0–1). Bár a belgák hamar egyenlíthettek volna, de a helyzetet kihagyták, összességében pedig továbbra sem játszottak fölényben, ráadásul a magyar ezüstérmes kontrái is veszélyesek voltak. Egy ilyen akció végén Petrjak akár meg is duplázhatta volna a Fehérvár előnyét, azonban a visszaérő védő blokkolni tudott. A fehérvári védelem már-már megszokott stabilitásáról mindent elárul, hogy a Standard Liege csak egyszer találta el Kovácsik kapuját.

Jól kezdte a meccset a Fehérvár, aztán a második félidőben nagyot változtak a dolgok (fotók: molfehervarfc.hu)

A folytatásban viszont nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat, és hamar egyenlíteni tudott egy távoli lövéssel: a Fehérvár 358 perc után kapott gólt a sorozatban (1–1). A Standard ezután is többet birtokolta a labdát, volt is néhány lehetősége, azonban fordítani nem tudott. Márton Gábor vezetőedző a második félidő közepén két cserével próbált frissíteni, de a Fehérvár ezt követően sem tudta megtartani a labdát, viszont a Standard sem tudott mit kezdeni a mezőnyfölényével.

A belga csapat végül Musliu lerántása után egy büntetőből fordított (2–1), a Fehérvár pedig az utolsó bő tíz percben sem tudott már mit kezdeni magával, ráadásul a Standard egy újabb tizenegyessel végleg bebiztosította a csoportkörbe jutását (3–1).

A 48 csapatos csoportkör sorsolását pénteken 13 órától tartják, de a Fehérvár kiesésével nem lesz magyar csapat érdekelt benne.

Standard Liege–MOL Fehérvár FC 3–1 (0–1)
Liege, zárt kapuk mögött, vezette: Collum William (skót)
Standard Liege: Bodart - Fai, Vanheusden, Laifisz (Dussenne, 59.), Gavory - Bokadi (Balikwisha, a szünetben) - Raskin, Amallah, Cimirot - Carcela (Shamir, 82.), Muleka
MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Bolla, Musliu, Stopira, Fiola - Nego, Houri (Hodzic, 88.), Nikolov, Hangya - Nikolics (Zivzivadve, 65.), Petrjak (Bamgboye, 63.)
gólszerzők: Gavory (51.), Amallah (77., 85., mindkettőt 11-esből), illetve Nikolics (10.)
sárga lap: Muleka (22.), Laifisz (30.), illetve Hangya (70.), Musliu (77.), Stopira (85.), Nego (93.)